kaip prižiūrėti natūralaus akmens stalviršius?

 

Prieš pasirinkdami medžiagą savo projektui, turite apsvarstyti ne tik kokia bus gaminio paskirtis, bet ir kaip dažnai jo paviršius kontaktuos su skysčiais, kiek laiko ir pastangų skirsite jo priežiūrai.

 

Granitas, marmuras, travertinas ar bet koks kitas natūralus akmuo yra porėtas. Natūralaus akmens porėtumas reiškia, kad į jį gali prasiskverbti skysčiai, kurie, tikėtina, jį nudažys. Kad natūralus akmuo nepasidarytų dėmėtas, jam reikės specialių priežiūros priemonių.

 

Natūralaus akmens stalviršių gamintojai paviršiams apsaugoti rekomenduoja naudoti impregnantus. Akmenį impregnuoti reikia reguliariai, maždaug kas 12-24 mėnesius, priklausomai nuo akmens tipo. Kiekviena akmens rūšis yra skirtingo porėtumo, todėl reikalauja skirtingos priežiūros. Dirbtinio akmens medžiagos yra mažai porėtos arba visai neporėtos, todėl joms reikės mažiau priežiūros.

 

Natūralaus akmens paviršiams impregnuoti dažniausiai naudojami skysti hermetikai. Jie įsiskverbia į akmenį, užpildo paviršiaus poras ir jose pasilieka (jas užrakina). Toks paviršius tampa nepralaidus vandeniui ir riebalams. Kai kurie akmens sandarikliai kartu yra ir spalvos stiprikliai, kurie ne tik apsaugo paviršių, bet ir suteikia akmeniui ryškesnę išvaizdą.

 

Impregnuotus akmens paviršius rekomenduojama valyti neutralaus pH valikliu. Rūgštiniai valikliai suardo hermetiką ir gali nudažyti marmuro, kalkakmenio, smiltainio, travertino paviršius. Rūgštys natūralų akmenį ėsdina (tirpdo jo kalkines daleles), dėl ko poliruotas paviršius gali tapti dėmėtas. Neimpregnuotiems akmenims rūgštys dar labiau kenkia, valiklius rinktis reikia ypač atsargiai. Dirbtinio akmens rūšys rūgštims atsparesnės, stalviršius galima valyti įprastais valikliais ir nereikia taip saugoti.

 

Derėtų atkreipti dėmesį, kad blizgiai nupoliruoti natūralūs akmenys yra ypač jautrūs smulkiems įbrėžimams. Jautriausi - oniksas, marmuras, egzotiniai akmenys (nes jie yra santykinai minkšti). Daugėjant įbrėžimų tokių stalviršių išvaizda tampa matinė. Dirbtinio kvarcinio akmens ir presuotos keramikos medžiagos yra atsparesnės įbrėžimams.

 

Siena ir laiptų pakopos iš presuotos keramikos Neolith
Baltos marmuro plokščių grindys dera su juoda siena ir laiptų pakopomis iš dirbtinio akmens Neolith

Akrilinio akmens apdirbėjai Gforma
Akrilinio akmens gamintojai corian
Kvarcinio akmens gamintojas Radianz
Akmens apdirbėjai Lietuvoje
Akrilinio akmens gamintojas Staron


Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo.