keraminis akmuo (presuota keramika)

 

Presuota keramika yra itin kieta ir 100% natūrali medžiaga, atspari braižymui ir ekstremaliam karščiui. Žaliavai naudojamas uolienų mišinys (trinta akmens masė, smėlis, molis) presuojamas labai aukštoje temperatūroje dideliu slėgiu. Pavyzdžiui, Neolith plokštes prislegia maždaug dviejų Eifelio bokštų svoris. Supresuotos plokštės kepamos specialioje krosnyje, daugiau nei 1200 laipsnių temperatūroje. Naudojant tokią technologiją, dalelės viena su kita susilydo kaip natūraliai žemės gelmėse vykstančių procesų metu, o medžiaga įgyja išskirtinių fizinių ir mechaninių savybių

 

Paskutiniame gamybos etape keraminio akmens plokštės paviršiuje atspausdinamas aukštos kokybės spaudas (printas). Akmens raštas ir tekstūra dažniausiai matomi tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi (raštas nepereina kiaurai per visą tūrį kaip natūralių akmenų arba dirbtinio kvarcinio akmens). Kai kurių gamintojų tam tikrų presuotos keramikos lakštų raštas matosi per visą tūrį.  

Skirtingų gamintojų keraminio akmens plokštės skiriasi savo savybėmis dėl procese naudojamų skirtingų žaliavų bei kitų veiksnių. Iš sutrinto kvarco ar marmuro dulkių ekstremaliame karštyje ir aukščiausiame slėgyje iškepta plokštė bus kietesnė, tvirtesnė ir atsparesnė nei žemesnėje temperatūroje ir mažesniame slėgyje supresuota iš kalkių, smėlio ar molio dalelių. Gamintojai nuolat tobulina savo technologijas ir laiko jas paslaptyje. Ypatingu tvirtumu ir nebraižumu išsiskiria Neolith ir Dekton presuota keramika.

 

Presuotai keramikai apdirbti reikia specialių deimantinių pjūklų ir įrankių, nes pjaunant įprastais pjūklais plokštė gali skilti, nutrupėti kraštai. Savo patvarumą, atsparumą ir kietumą ši medžiaga atskleidžia tuomet, kai priklijuojama ant tvirto pagrindo (sumontavus baldą, išklojus grindis ar sienas). Jei pagrindas netvirtas ar šiek tiek lankstus, plonos plokštės nuo spaudimo ir lenkimo gali skilti (keraminio akmens privalumas tas, kad plokštės storis gali būti vos 3 mm ar 6 mm). Standartinis storis -  12 mm. Iš plonų plokščių gaminami baldų fasadai, židinių apdaila, vidaus ir lauko sienų apdaila. Kai kurių gamintojų plokštės atsparios dažams (lengvai nuvalomi grafiti piešiniai).

 

keraminio akmens savybės

 1. Atsparus braižymui
 2. Atsparus ekstremaliam karščiui
 3. Atsparus smūgiams
 4. Atsparus dėvėjimuisi
 5. Atsparus ekstremaliam šalčiui ir apledėjimui
 6. Atsparus UV spinduliams
 7. Atsparus vandeniui
 8. Lengvas
 9. Higieniškas
 10. Tinka didelio judėjimo zonose
 11. Lengvai valomas
 12. Neįgeriantis skysčių
 13. 100% natūrali medžiaga
 14. Matomi sudūrimai
 15. Nereikia impregnuoti

Virtuvės stalas iš presuotos keramikos

Kam naudojamas keraminis akmuo

 

Virtuvės stalviršiams

Vonios stalviršiams ir baldams

Vidaus ir išorės sienų apdailai

Baldų fasadams ir durelėms

Grindims

Laiptams

Terasoms

Židinių apdailai

Baseinams

SPA ir dušams

Palangėms 

 


keraminio akmens apdirbėjai


keraminio akmens pavyzdžiai interjere