Kokį dirbtinį akmenį pasirinkti?

 

Aukštųjų technologijų pagalba pagaminti akrilinio, kvarcinio ir keraminio akmens stalviršiai nepelyja, nedūlėja, netrupa ir neišsidėvi kaip dauguma natūralių akmenų. Jie neįgeria skysčių, nes mažai porėti, juos lengva valyti, o beveik beribė spalvų paletė tiks kiekvienai erdvei. Šios medžiagos tinka ne tik horizontaliems paviršiams, tokiems kaip stalai, vonios, praustuvai ar palangės, bet ir vertikaliems – baldų fasadams, kojoms, sienoms. Iš šių medžiagų kuriami įspūdingų formų ir dizaino barai, registratūros ir kitos viešųjų erdvių detalės.

 

Rinkdamiesi dirbtinį akmenį savo namams, visų pirma pagalvokite, kokia bus gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių.  Tik tada spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė ar keraminė medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikriausiai nepamainomas ir patogiausias bus akrilinis akmuo, iš kurio meistras išlankstys ir plautuvę. Ją galima sujungti su stalviršiu be tarpų ir siūlių, o prie stalviršio priklijuoti spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose nesikaups vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo ypač tinka elegantiškoms lenktų formų registratūroms ir meniškiems baldams bei neįprastiems gaminiams kurti viešosiose erdvėse.

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar salą, puikiai tiks akrilinis akmuo, bet dar puikiau atrodys ir ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai. Skandinavijoje tai jau ne vienerius metus vyraujanti tendencija, ten jokia medžiaga virtuvėje nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo ir kvarcinio akmens svetainės stalas bei baldų paviršiai, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Bet gal ant stalviršio norite kapoti mėsą ar kūrenti laužą? Tuomet prireiks keraminio akmens.

 

O jei rimtai, keraminis akmuo tiks apdailinti židiniams (akrilinis ir kvarcinis akmuo tam netinka, nes juose yra šiek tiek dervų). Presuotą keramiką galima naudoti net didelio judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi neįgeria skysčių ir atsparus UV spinduliams, keraminis akmuo tinka fasadams. Šios medžiagos nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas presuotai keramikai nebaisus. O ką jau kalbėti apie presuotos keramikos plokštėmis dengtus baldus – vizualiai tokia erdvė tikrai atrodys moderniai. Iš lengvos ir plonos presuotos keramikos gaminamos baldų durelės, šonai ir fasadai.