Klubo ar restorano barui tiks ir natūralus, ir dirbtinis akmuo, tačiau dirbtinė akmens masės medžiaga bus daug praktiškesnė. Dirbtinio akmens raštų įvairovė neišsemiama, tikrai galima surasti beveik identiškų atitikmenų natūraliems akmenims. Akmeninis baras su ryškiais raštais suteiks erdvei dramatiškumo, švelnių raštų akmuo sukurs klasikinės santūrios prabangos įspūdį ir subtiliai prisidės prie bendro patalpos stiliaus.
Klube ar restorane, kur ant baro laistosi vanduo ir gėrimai svarbu, kad plokštuma būtų kuo mažesnio porėtumo. Neporėtas paviršius neįgers drėgmės ir bus lengvai valomas. Dirbtinio akmens įgeriamumas beveik nulinis, todėl toks baro paviršius nereikalaus daug priežiūros ir. Puiki medžiaga baro plokštumai yra dirbtinis kvarcinis ir keraminis akmuo. Presuoto akmens įgeriamumas irgi nulinis, toks baras bus praktiškas.
Kitaip nutiktų, jei baro paviršiui pasirinktumėte marmurą. Ant marmurinio paviršiaus tuoj atsiras dėmių nuo padėtų vaisių, lašelio acto, vyno, sidro bei kitokių skysčių, ypač rūgštinės kilmės. Marmurinis baras pareikalaus daug jūsų dėmesio ir laiko, todėl verčiau pasirinkite kitą medžiagą su panašiais raštais ir nesukite galvos. Jei vis tiek negalite atsispirti natūralumui, praktiškesnis pasirinkimas už marmurinį barą bus granito ar kvarcito baras.
Kad ir kokį natūralų akmenį pasirinksite barui, norėdami išlaikyti nepriekaištingą jo išvaizdą, paviršių turėsite reguliariai impregnuoti. Kitaip natūralus akmuo greitai taps dėmėtas, gali atsirasti pelėsis. Visi akmenys yra porėti, į juos prasiskverbia vanduo ir ilgai neišgaruoja. Impregnavus akmeninius paviršius, į juos drėgmė kurį laiką neįsiskverbia, bet impregnuoti reikės vėl ir vėl. Dirbtinio akmens medžiagų, kitaip nei natūralaus akmens, impregnuoti nereikia.