kvarcitas

 

Kvarcitas - labai kieta uoliena, susidariusi iš smiltainio, kai žemės tektoninio spaudimo metu smiltainį veikė aukšta temperatūra ir didelis slėgis. Gryną kvarcitą sudaro kvarco mineralai, jis būna baltas arba pilkas. Randama ir rusvos, rožinės spalvos kvarcito. Šią spalvą akmeniui suteikia geležies oksido priemaišos. Dėl kitų mineralų priemaišų kvarcitas gali būti gelsvas, žalias, mėlynas, oranžinis.

Smiltainiui virstant kvarcitu, kvarco dalelės persikristalizuoja ir susilydo su priemaišomis, jas tarsi užkonservuoja. Išeina meno kūrinį primenanti kvarco kristalų mozaika. Beveik visoms smiltainį sudarančioms dalelėms ištirpus, jo ankstesnė išvaizda visiškai pasikeičia: šiurkštus paviršius tampa panašus į stiklą. Likusi maža dalis geležies oksido, silicio, anglies, molio ir kitų priemaišų papuošia naują akmenį linijomis, gyslomis, ratilais ir kitokiais meniškais raštais.

 


kvarcito savybės

  1. Labai kietas (kietumas pagal Moso skalę – 7-7.5)
  2. Atsparus dūlėjimui
  3. Atsparus dėvėjimuisi
  4. Atsparus cheminiam poveikiui
  5. Kietesnis už granitą
  6. Netrapus
  7. Atsparesnis dėmėms negu granitas, bet mažiau atsparus negu dirbtinis kvarcas


Kam naudojamas kvarcitas

 

Virtuvės stalviršiams

Svetainės stalams ir baldų paviršiams

Vonios stalviršiams

Vidaus sienų apdailai

Grindims

Laiptams

Židinių apdailai

Palangėms  kvarcito apdirbėjaikvarcito pavyzdžiai interjere

Puošnus rožinio kvarcito stalviršis svetainėje

Akrilinio akmens apdirbėjai Gforma
Akrilinio akmens gamintojai corian
Kvarcinio akmens gamintojas Radianz
Akmens apdirbėjai Lietuvoje
Akrilinio akmens gamintojas Staron


Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo.