Unikalios akrilinio akmens savybės

 

Į praktiškai nesenstančią akrilinio akmens medžiagą neįsiskverbia bakterijos, grybelių sporos, neįauga apnašos. Taip yra todėl, kad jis gaminamas iš 2/3 natūralaus akmens ir 1/3 akrilinės dervos, papildomai įmaišant tik spalvos pigmento. Išeina aukščiausios kokybės neporėta medžiaga, mėgiama ne tik dėl grožio ir tvirtumo, bet ir dėl praktiškumo, kurią labai aukštoje temperatūroje (tam tikroje krosnyje) meistrai gali formuoti. Jei po dešimties ar dvidešimties metų gaminio paviršius nebeblizga, pakanka jį nupoliruoti, ir jis vėl bus kaip naujas, lyg ką tik pagamintas. Ar tikrai taip gali būti?

 

Altorius bažnyčioje iš akrilinio akmens
Iš akrilinio akmens pagamintą bažnyčios altorių sunku atskirti nuo tikro akmens altoriaus / gamintojas: Gforma

Neporėtas

Jei ant akrilinio akmens plokštumos išliesite burokėlių sulčių, vyno ar ištepsite rašalu, nesunkiai ją nuvalysite paprastomis indų plovimo priemonėmis. Net palikę spalvotas balas ant balto stalo kelioms dienoms, neturėsite problemų - vėliau jas nuvalius žymių neliks. Todėl akrilinio akmens stalviršiai vertinami ne tik privačiose virtuvėse ir voniose, bet ir viešosiose įstaigose – restoranuose, ligoninėse, gydyklose.

 

Praustuvo stalviršis su borteliu prie sienos iš akrilinio akmens susijungia be tarpo ir žymės
Akrilinio akmens stalviršis su borteliu sujungiamas be žymės ir be tarpo / gamintojas: Gforma

Lankstus

Aukštoje temperatūroje akrilinio akmens plokštę meistrai gali lankstyti ir formuoti. Kam? Kad išlankstytų jūsų plautuvę, lyg vienas kūnas įsiliejančią į stalviršį (sujungtą be jokių žymių), ar išlenktų apvalią stalo koją, jei tik tokios panorėsite. Taip sukuriami vingiuojantys turėklai, vonios, kupolai ir net įmantrių formų altoriai, kurių ir su žiburiu neatskirtum nuo originalo. Dėl akrilinio akmens lankstumo galima pagaminti labai elegantiškus, lengvus baldus, netgi baldus-skulptūras.

 

Praustuvai iš akrilinio akmens su stalviršiu susijungia į vientisą baldą be žymių ir tarpų
Praustuvai iš akrilinio akmens su stalviršiu susijungia į vientisą baldą be žymių / gamintojas: Gforma

Vientisas

Akrilinio akmens gaminys visada bus vientisas, nebent norėsite kitaip. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys bus tvirtai sujungtos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Tai pagerins bendrą vaizdą, bus lengva valyti bei prižiūrėti, nesikaups dulkės ar nešvarumai.

 

Registratūra verslo centro hole iš akrilinio akmens - meno kūrinys
Registratūra verslo centro hole iš akrilinio akmens - meno kūrinys / gamintojas: Gforma

Ekologiškas

Akrilinis akmuo neskleidžia į aplinką cheminių junginių, todėl tokius baldus namuose gali turėti net alergiški žmonės. Dėl šios savybės akrilinio akmens stalviršiai mėgiami gydymo įstaigose - odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose, net operacinėse gaminamos plautuvės ir stalai iš akrilinio akmens.

 

Gaminant stalviršį su plautuve iš akrilinio akmens galima išfrezuoti vandens nubėgimo griovelius
Gaminant stalviršį su plautuve iš akrilinio akmens galima išfrezuoti vandens nubėgimo griovelius

lengvai remontuojamas

Sugadintus akrilinio akmens baldus galima pataisyti taip, kad neliktų nė žymės. O kas nutiktų, jei užmestumėte cemento luitą ir baldas įskiltų ar  išdūžtų? Ogi suremontavus geram meistrui pažeistos vietos net su padidinamu stiklu neįžiūrėtumėte.

 

Iš aukštoje temperatūroje lankstaus akrilinio akmens galima pagaminti apvalius praustuvus ir aptakių formų baldus
Iš aukštoje temperatūroje lankstaus akrilinio akmens gaminami apvalūs praustuvai, lenktadugnės plautuvės ir aptakių formų baldai

Lengvai prižiūrimas

Akrilinio akmens stalviršį pakanka reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su muilu. (Žr. straipsnio pradžią  - neporėtas, negraužia pelėsis ir neįsiskverbia bakterijos). Vengti abrazyvinių valymo pastų ir šepečių. Ir viskas.

 

Akriliniam akmeniui valyti pakanka minkštos kempinėlės ir įprasto indų ploviklio
Akrilinio akmens paviršiams valyti pakanka minkštos kempinėlės ir įprasto indų ploviklio

Trūkumai

Kadangi akrilinio akmens sudėtyje yra akrilinės dervos, ant tokių paviršių nederėtų statyti karštų keptuvių ir puodų, ypač plokščiadugnių. Pjaustydami produktus naudokite pjaustymo lentelę, o ne pjaustykite ant stalviršio. Nors ir kieta bei tvirta, šią medžiagą aštriu daiktu galima subraižyti, įkirsti, įpjauti. Taip nutikus nesijaudinkite – naujai nupoliravus baldą žymės neliks. 

 

Akrilinio akmens stalviršyje galima išfrezuoti šiukšliadėžės dangtį ir kitų detalių
Akrilinio akmens stalviršyje galima išfrezuoti šiukšliadėžės dangtį ir kitų detalių

akrilinio akmens gamintojai

Dupont Corian, LG Hi-Macs, Staron