Dirbtinio akmens paviršius lengva prižiūrėti

 

Norėdami sukurti modernius namus ar viešąsias erdves, tikrai išgirsite apie mažai priežiūros reikalaujančius ir interjere stilingai atrodančius dirbtinio akmens stalviršius. Aukštųjų technologijų pagalba pagaminti akrilinio, kvarcinio ir keraminio akmens stalviršiai nepelyja, nedūlėja, netrupa ir neišsidėvi. Jie neįgeria skysčių, nes mažai porėti, juos lengva valyti, o spalvų paletė beveik beribė, tad tiks kiekvienai erdvei. Šios medžiagos tinka ne tik horizontaliems paviršiams, tokiems kaip stalai, vonios, praustuvai ar palangės, bet ir vertikaliems – baldų fasadams, kojoms, sienoms. Iš šių medžiagų kuriami įspūdingų formų ir dizaino barai, registratūros ir kitos viešųjų erdvių detalės.

 

Vonios praustuvo stalviršis iš keraminio akmens atrodo prabangiai, bet reikalauja minimalios priežiūros
Vonios praustuvo stalviršis iš keraminio akmens atsparus drėgmei, atrodo prabangiai ir nereikalauja sudėtingos priežiūros

Kokį dirbtinį akmenį pasirinkti?

Visų pirma pagalvokite, kokia bus jūsų gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių, o tada jau spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė ar keraminė medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikriausiai nepamainomas ir patogiausias bus akrilinis akmuo, iš kurio meistras išlankstys ir plautuvę, ją sujungs be tarpų ir siūlių, prie stalviršio priklijuos spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose nesikaups vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo ypač tinka elegantiškoms lenktų formų registratūroms ir meniškiems baldams bei neįprastiems gaminiams kurti viešosiose erdvėse.

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar salą, puikiai atrodys ir ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai. Skandinavijoje tai jau ne vienerius metus vyraujanti tendencija, ten jokia medžiaga virtuvėje nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo ir kvarcinio akmens svetainės stalas bei baldų paviršiai, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Bet gal ant stalviršio kaposite mėsą ar kūrensite laužą? Tuomet prireiks keraminio akmens.

 

O jei rimtai, keraminis akmuo tikrai tiks apdailinti židiniams (akrilinis ir kvarcinis akmuo tam netinka). Presuota keramika gali būti naudojama net didelio judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi neįgeria skysčių ir atspari UV spinduliams, ji tinka fasadams, jos nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas presuotai keramikai nebaisus. O ką jau kalbėti apie presuotos keramikos plokštėmis dengtus baldus – vizualiai tokia erdvė atrodys tikra modernumo viršūnė. Iš lengvos ir plonos presuotos keramikos gaminamos baldų durelės, šonai ir fasadai.