Kuo granitas skiriasi nuo marmuro?

Granitas ir marmuras yra du skirtingi gamtoje randami natūralūs akmenys, turintys savo unikalią išvaizdą ir savybes. Granitas nuo marmuro skiriasi:

  • Sudėtimi. Granitas sudarytas iš kvarco, feldšpato ir molių, o marmuras sudarytas iš kalcio karbonatų.
  • Spalva. Granito būna įvairių spalvų - nuo baltos iki juodos, raudonos, gelsvos, žalios ir kitų atspalvių. Marmuras dažniausiai būna baltas, o spalvotas - retesnis.
  • Raštais. Granitas dažniausiai būna su grūdėtu, taškuotu, tinkliniu raštu. Marmuro raštams būdingos gyslos.
  • Tekstūra. Granitas yra tankesnis akmuo su grubesniu paviršiumi, jam būdingos įvairios tekstūros. Marmuras yra minkštesnis, jo paviršius lygesnis.
  • Atsparumu. Granitas atsparesnis įbrėžimams, trūkiams, skilimams nei marmuras. Granitas daug atsparesnis rūgštims. Marmuras labai jautrus rūgštims.
  • Kietumu. Granitas yra labai kietas akmuo, jo kietumas pagal Moso skalę - 7. Marmuras yra minkštas, lengvai įbrėžiamas. Jo kietumas pagal Moso skalę - 3-4. 
  • Kaina. Granitas dažniausiai yra pigesnis už marmurą. Marmuras yra retesnis ir sunkiau kasamas, todėl brangesnis.

Granitas labiau negu marmuras tinka intensyviai mindomiems, trinamiems ir kitaip naudojamiems paviršiams - grindims, laiptams, įstaigų sienoms. Granitinis virtuvės stalviršis bus atsparesnis dėmėms nei marmurinis. Marmuras yra puikus pasirinkimas židiniui, stalui, dekoratyvinėms sienoms, palangėms. Marmuras suteikia interjerui elegancijos ir rafinuotumo, tačiau reikalauja daugiau priežiūros ir dėmesio.

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt