Dirbtinis akmuo medicinos įstaigose


Nuomonė: tinkamiausias dirbtinis akmuo medicinos įstaigoms

 

Medicinos įstaigų stalviršiams, plautuvėms ir laboratorijų baldams tiesiog nepamainoma medžiaga yra akrilinis lietas akmuo. Žinomų brendų akrilinio akmens plokštės (pvz. Corian, Staron, Meganite, Grandex) atitinka ES reikalavimus ir turi reikiamus higienos sertifikatus, todėl plačiai naudojamos medicinos įstaigose, odontologijos klinikose ir sveikatinimo centruose.

 

Kodėl akrilinio akmens gaminiai tokie praktiški ir tinka net su sveikatos priežiūra susijusiose patalpose? Pirmiausia - tai minimalus šios medžiagos įgeriamumas. Lietas akrilinis akmuo neporėtas, todėl jo įgeriamumas praktiškai nulinis. Tai reiškia, kad jei ant sertifikuoto akrilinio akmens darbastalio išliesite spalvotų skysčių ar stipriai jį ištepsite, visus nešvarumus nesunkiai nuvalysite paprastomis indų plovimo priemonėmis. Į darbastalio paviršių nė lašelis neįsigers. Net palikus balas ant balto akrilinio akmens darbastalio ir po kelių dienų nuvalius jas muiluotu vandeniu, žymių neliks. Toks stalviršis  yra sterilus.

 

Kita puiki akrilinio akmens savybė ta, kad jis nepelyja, neįgeria kvapų, ant jo nesidaugina grybelių sporos ir bakterijos. Kodėl taip yra? Pirma atsakymo dalis jau girdėta - lietas akrilinis akmuo yra neporėtas, todėl bet kokiems kenkėjams šios medžiagos paviršiuje nėra vietos, kur įsiterpti ir apsigyventi. Antra, gaminiai iš akrilinio akmens būna visiškai vientisi: kad ir kokio dydžio būtų baldas, visos jo dalys tvirtai sujungiamos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Nelieka net mikroskopinių tarpelių nešvarumams kauptis, o tuo pačiu ir patogios vietos slėptis mikroorganizmams.

 

Šios medžiagos savybės labai supaprastina iš lieto akrilinio akmens pagamintų medicinos baldų valymą ir priežiūrą. Tokia medžiaga ypač praktiška ten, kur nuolat reikia sterilios švaros. Dar viena akrilinio akmens savybė, dėl kurios lietas akmuo mėgiamas odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose - iš jo pagaminti stalviršiai neskleidžia į aplinką cheminių junginių. Tokius baldus savo aplinkoje gali turėti net labai alergiški žmonės. 

 

Ir dar viena nuostabi akrilinio akmens savybė - jo lankstumas ir plastiškumas. Dėl šios unikalios savybės lieto akmens gaminiai lengvai pritaikomi net sudėtingiausios architektūros erdvėse, iš jų galima padaryti bet kokios formos paviršius ir daiktus. Iš akrilinio akmens plokštės aukštoje temperatūroje išlankstomos reikiamų formų, išmatavimų ir parametrų medicinos įstaigoms pritaikyti baldai, darbastaliai, chirurginės ir kitokios plautuvės.

 

Lieto akrilinio akmens detalės integruojamos tarpusavyje be jokių tarpų ir siūlių. Operacinėse vis dažniau įrengiamos plautuvės ir stalai iš akrilinio akmens. Į medicininį akrilinio akmens darbastalį galima integruoti ne tik plautuves, bet ir įrankių laikymo talpas, plovyklas, dušus, atliekų stalčius, šiukšliadėžes, rozečių blokus bei kitus reikalingus elementus. Akrilinio akmens gaminių higieniškumas prilyginamas nerūdijančio plieno higieniškumui. 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt