Akmeniniai laiptai, pakopos ir laiptinės apdaila


Nuomonė: akmuo laiptų pakopoms

 

Populiariausias akmuo laiptams gaminti yra granitas. Granitas puikiai tinka tiems paviršiams, kurie nuolat zulinami ir trinami - šis akmuo mažai dilus, netrapus, atsparus temperatūrų kaitai, tinka viduje ir lauke. Laiptų pakopos iš granito bus tvirtos ir ilgaamžės. Granito būna fantastiškų raštų ir spalvų, tačiau išskirtiniai granitiniai laiptai atsieis kelis kartus brangiau nei pagaminti iš įprastos, ekonominio varianto granito spalvų paletės, kuri yra gana ribota ir šiek tiek nuobodoka. Laiptams puikiai tinka ir juodas bei pilkas bazaltas. Prabangius ir išskirtinius laiptus galima pasigaminti iš kvarcito, kurio kietumas prilygsta granitui. Kvarcito raštai įspūdingi, tačiau įspūdinga ir kaina. Biudžetas tokiems laiptams turi būti dagiaženklis.

 

Kitas populiarus akmuo laiptams gaminti - už granitą, bazaltą ir kvarcitą daug minkštesnis ir trapesnis marmuras. Marmuriniai laiptai namuose - išskirtinė prabangos detalė, bet marmuro pakopomis rūpintis ir jas prižiūrėti teks kur kas kruopščiau. Marmuro laiptai labiau tiks viduje nei lauke, o vaikščioti jais geriau su šlepetėmis nei su batais. Marmurinės pakopos bus daug dilesnės už granitines. Marmuras jautrus net ir silpnoms rūgštims, kurios ėsdina jo kalkines daleles. Tai gali pakeisti marmuro spalvą, atsirasti dėmių. Panašių savybių turi ir prabangūs onikso laiptai, tik jie dar trapesni ir minkštesni nei marmuriniai. Dar dvi laiptams naudojamos akmens rūšys - travertinas ir smiltainis, kurių būna įvairaus kietumo ir dilumo. Travertino ir smiltainio paviršius natūraliai neslidus ir atrodo šiltas. Visus natūralaus akmens laiptus reikia reguliariai impregnuoti. 

 

Puiki alternatyva natūralaus akmens laiptams - pakopos iš dirbtinio akmens. Tokių laiptų nereikės impregnuoti, o jų valymas ir priežiūra neatims daug laiko. Pakopos, pagamintos iš presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmens, keramikos ir porceliano plokščių bus lengvesnės už natūralų akmenį. Taip yra todėl, kad jos plonesnės. Ypač plonais 6-10 mm storio presuoto akmens ir keramikos lakštais apklijuotos betoninės pakopos atrodys moderniai ir elegantiškai. Kiečiausia ir minimalaus dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose yra presuotas akmuo. Laiptus galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens lakštais. Dirbtinis akmuo neporėtas, neabsorbuoja vandens. Ant presuoto akmens, keramikos, porceliano pakopų išlieti skysčiai neįsigers, juos bus lengva nuvalyti. Dėl dirbtinio akmens plokščių plonumo ir lengvumo jos patogios daugiaaukščiuose pastatuose, jas patogu montuoti mažose patalpose.

 


Corian solid surface logo
Gforma lieto akmens apdirbėjas logotipas
Arsenalas akmens apdirbėjai logotipas
Akmens apdirbėjas Veritas Ana logotipas
Akrilinio akmens gamintojas Staron logotipas
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone contacts: +370 609 98011