Akmeniniai namų barai ir restoranų baldai


Nuomonė: akmuo namų, klubo ar restorano barui

 

Namų, klubo ar restorano barui tiks ir natūralus, ir dirbtinis akmuo, tačiau dirbtinė akmens masės medžiaga bus praktiškesnė. Dirbtinio akmens raštų įvairovė neišsemiama, galima surasti tiesiog identiškų atitikmenų natūraliems akmenims. Baras su ryškiais akmens raštais suteiks erdvei dramatiškumo, švelnių raštų akmuo sukurs klasikinės santūrios prabangos įspūdį ir subtiliai prisidės prie bendro patalpos stiliaus. 

 

Klube ar restorane, kur ant baro kasdien laistomi gėrimai svarbu, kad serviravimo plokštuma būtų kuo mažesnio porėtumo. Neporėtas baro paviršius neįgers drėgmės, todėl ant jo neatsiras dėmių ir bus lengva jį valyti bei prižiūrėti. Dirbtinio akmens įgeriamumas beveik nulinis, ant jo nepalanki terpė daugintis bakterijoms. Ant neporėto baro paviršiaus galėsite drąsiai pilstyti net ir stipriai dažančius gėrimus, nesibaimindami jų išlieti - šlakstyti raudonu vynu, ryškiaspalviais kokteiliais, kava, burokėlių ar morkų sultimis. Galėsite pribarstyti ant baro spalvotų prieskonių. Nuvalius jį skudurėliu, dėmių neliks. Vaisių rūgštys ar actas neporėto baro nesugadins. Tokiam barui reikia tik minimalios priežiūros, kad jis visuomet atrodytų tvarkingai ir švariai.

 

Mažas medžiagos teplumas svarbus ir baro fasadams. Jei prie baro nuolat būriuojasi daug žmonių, neišvengiamai teks vėl ir vėl šveisti nuo jo šonų batų žymes, pirštų antspaudus, nulašėjusių gėrimų pėdsakus. Tuomet geriau iš anksto pagalvoti, kokia medžiaga palengvins valytojos darbą, o kokia tik apsunkins. Taip pat svarbu, kad baro fasadai ir serviravimo paviršius būtų nebraižūs ir netrapūs. Tuomet galėsite ant baro dėti koktelių plaktuvus, taures, stalo įrankius ir lėkštes, trinti barą šluoste, nesaugoti nuo smūgių. O žmonės, mėgstantys barą ramstyti kojomis, fasadui nepadarys jokios žalos. Nuplovus batų pėdsakus, baras ir vėl bus kaip naujas. Idealu, jei baro paviršius atsparus ir aukštai temperatūrai - galėsite ant jo serviruoti degančius kokteilius, statyti karštus restorano indus. 

 

Visais šiais atžvilgiais ypač patogūs barai, pagaminti iš dirbtinio akmens. Kiečiausi ir atspariausi dirbtinio akmens kategorijoje yra presuoto akmens, dar vadinamo dirbtiniu granitu, ir kvarcinio akmens barai. Presuoto akmens barai nejautrūs nei ekstremaliam karščiui, nei šalčiui, nei braižymui, nei drėgmei, nei smūgiams. Ant tokio baro galite demonstruoti net triukus su ugnimi. Nuvalius paviršių, dėmių nuo ugnies neliks. Tiesa, ugnį kurenti galite tik ant matinių presuoto akmens plokščių. Blizgių barų paviršiaus glazūra nuo ekstremalaus karščio gali pakeisti spalvą, be to, ją galima įbrėžti porcelianiniu peiliu. O norint subraižyti neblizgius presuoto akmens barus reikia gerokai pasistengti. Kažin, ar jums tai pavyktų.

 

Namų ar restorano barui gaminti taip pat tinka keramika ir porcelianas. Keraminių ir porcelianinių barų savybės panašios į presuoto akmens, tik keramika nėra tokia idealiai kieta ir absoliučiai viskam atspari. Kaip ir blizgaus presuoto akmens, blizgių keraminių barų glazūra gali pakeisti spalvą nuo ypač karštų, atvirą ugnį naudojančių prietaisų, o peiliai ilgainiui gali subraižyti viršutinį glazūros sluoksnį. Neblizgi keramika ir porcelianas nejautrūs braižymui ir karščiui. Keramikos ir porceliano paviršių kietumas beveik nenusileidžia dirbtiniam kvarcui, bet dirbtinis kvarcas yra šiek tiek už keramiką ir porcelianą trapesnis (mažiau elastingas). Neužapvalintos kvarcinių barų briaunos nuo stiprių smūgių gali greičiau aptrupėti arba nuskilti nei keraminių, todėl kvarcinių barų briaunas reikėtų bent jau minimaliai užapvalinti.

 

Dažnas pasirinkimas restoranuose, kazino ar viešbučiuose - baras iš lieto akrilinio akmens. Namų barams ši medžiaga irgi idealiai tinka. Akrilinis akmuo patogus norint be siūlių sujungti barą su kitais iš tos pačios medžiagos pagamintais elementais - pvz. siena, plautuve ar borteliais. Tarp lieto akmens baro ir kitų jo komponentų nelieka ne tik tarpelių, bet ir nesimato jokių sujungimo žymių. Lieto akmens baras atrodo vientisas, kad ir kokio dydžio ar formos būtų. Ši medžiaga patogi norint kompaktiškai užpildyti erdvę baro plokštuma, ypač jei patalpoje yra lenktų kampų, įsiterpusių ar atsikišusių architektūrinių detalių.

 

Nors akrilinis akmuo yra braižus ir mažiau atsparus karščiui nei kitos dirbtinio akmens medžiagos, tai ne bėda - lieti paviršiai lengvai remontuojami ir atnaujinami. Tereikia išsikviesti gerą lieto akmens meistrą, ir jis viską puikiai sutvarkys: barą naujai nušlifuos, nupoliruos, išblizgins, o jei reikia - net užlopys pramuštą skylę ar priklijuos nuskilusį kampą. Pažeidimo neliks nė žymės, baras atrodys kaip naujas. Praktiškas sprendimas - derinti lieto akmens baro fasadą su nebraižiu keraminiu, porcelianiniu ar kvarcinio akmens stalviršiu. Lieto akmens fasadas gali būti laidus šviesai, todėl visame fasade galima įmontuoti apšvietimą. Tamsoje toks baras švies, jo raštai išryškės. Ypač gražiai atrodo peršviečiamos balto ar pilko onikso lieto akmens imitacijos.

 

Natūralaus akmens baras - taip pat nuostabus pasirinkimas, bet natūralus akmuo ne itin praktiškas ten, kur laistomi spalvoti gėrimai. Restorane ar viešbutyje natūralaus akmens barams reikės skirti daugiau priežiūros nei pagamintiems iš dirbtinio akmens. Žinoma, jei norėsite išlaikyti nepriekaištingą jų išvaizdą. Pavyzdžiui, bėdų nuolat turėsite, jei baro paviršiui pasirinksite marmurą. Ant marmurinio baro nuo padėtų vaisių, lašelio acto, vyno, sidro bei kitokių skysčių, ypač rūgštinės kilmės, atsiras dėmių. O kaip jas išimti? Gali būti, kad teks su jomis susigyventi. Marmurinis, oniksinis ar travertino baras reikalaus daug jūsų dėmesio ir laiko, todėl galbūt geriau rinktis kitas medžiagas su panašiais raštais ir nesukti galvos. Jei vis tiek negalite atsispirti akmens natūralumui, praktiškesnis pasirinkimas už marmurą bus granitinis arba kvarcito baras.

 

Kad ir kokį natūralų akmenį pasirinksite barui, norėdami išlaikyti nepriekaištingą jo išvaizdą, turėsite jį impregnuoti. Akmuo yra porėta medžiaga ir įgeria visus skysčius, kokie tik ant jo patenka. Todėl neimpregnuotas akmuo greitai tampa dėmėtas, gali imti pelyti ir keisti spalvą nuo įsigėrusių organinių medžiagų. Šią problemą akmens impregnantai išsprendžia uždarydami akmens poras, kad kiti skysčiai į jas negalėtų patekti. Kadangi laikui bėgant impregnantas išsiplauna ir išgaruoja, po kiek laiko natūralaus akmens paviršius reikia vėl impregnuoti. Stalviršius ir barus patartina impregnuoti bent dukart per metus. Dirbtinio akmens paviršių, kitaip nei natūralaus, impregnuoti nereikia.

 

Jei nebijote priežiūros ir vargo, natūralus akmuo visais kitais atžvilgiais yra fantastiškas pasirinkimas jūsų barui. 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt