Konsolės, spintelės ir kiti baldai su akmens detalėmis


Nuomonė: baldai su akmens detalėmis

 

Jei gamindami konsolę, komodą ar spintelę vietoje viršutinės baldinės plokštės uždėsite marmuro, kvarcito, travertino ar granito plokštę, tai tik šia viena detale paversite baldą išskirtiniu. O jei baldą puošianti natūralaus akmens detalė derės prie akmeninio židinio, grindų, palangių ar sienų jūsų namuose, toks interjeras taps tikrai nepakartojamu. Ne tik mėgausitės namų grožiu patys, bet ir nustebinsite užsukusius svečius.

 

Baldų paviršiams pasirinkę marmurą, suteiksite erdvei klasikinės prabangos. Marmuriniai baldai svetainėje ar miegamajame nereikalaus tiek daug priežiūros, kaip, pavyzdžiui, marmuriniai laiptai ar marmurinis virtuvės stalviršis. Toliau nuo virtuvės esančiose namų erdvėse marmuro dilumas, jautrumas rūgštims ir porėtumas - ne taip svarbu. Čia marmurą naudoti ir gražu, ir praktiška. Šviesaus marmuro detalės suteiks erdvei elegancijos ir lengvumo, tamsaus marmuro raštai – solidumo ir klasikinės estetikos.

 

Jei baldą uždengsite šviesai laidžia onikso plokšte ir po ja įtaisysite LED juostą ar kitokį apšvietimą, toks baldas vakarais jaukiai švies. Jei įtaisysite ir oniksinius šonus, visą baldą paversite dideliu pasakišku šviestuvu. Onikso savybės panašios į marmuro, tik jis kiek trapesnis ir minkštesnis. Onikso baldų galima pamatyti prabangių verslo centrų, viešbučių foje, restoranuose, baruose. 

 

Prabangus kvarcitas irgi būna laidus šviesai. Tiesa, ne visos kvarcito plokštės vienodai skaidrios, būna ir visai neperšviečiamų. Už granitą kietesnė, iš kvarco dalelių sudaryta gryna kvarcito uoliena yra balta, bet dažnai nustebina neįprastomis spalvomis ir raštais, atsirandančiais dėl kitų mineralų priemaišų. Spalvotos skaidraus kvarcito plokštės primena rytietišką pasaką. Iš kvarcito galima susikurti tiesiog pritrenkiančiai atrodančius baldus. Kvarcito spintelė gali būti rožinė, oranžinė, žalsva. Kvarcitinis baldo paviršius kartais panašus į vaisių žele riekę, kurią norisi suvalgyti. Šio akmens grožiui ir estetikai sunku atsispirti. Įspūdinga ir kvarcito kaina, bet gera žinia ta, kad baldų detalėms jo reikia nedaug.

 

O kur dar egzotiniai brangakmeniai! Egzotinio akmens plokštės priklausomai nuo jas sudarančių akmenų rūšies irgi dažnai būna laidžios šviesai. Įsivaizduokite peršviečiamus mėlyno agato, violetinio ametisto, rožinio kvarco baldų paviršius. Dramatiškai atrodo ir neperšviečiamos raudono jaspio, žalsvo amazonito, rusvai oranžinės tigro akies, suakmenėjusios medienos baldai. Kiekviena tokia plokštė - tai gamtos sukurtas paveikslas, vienetinis meno kūrinys, galintis papuošti namus. Egzotinio akmens baldai brangesni nei iš kitų akmenų, bet tikrai išskirtiniai.  

 

Jei egzotika jums ne prie širdies ir vertinate santūrumą, baldus galite papuošti granitu. Šis akmuo puikiai tinka dengti intensyviau naudojamus baldų paviršius ten, kur būna daug žmonių. Granitas mažai dilus, mažai braižus, netrapus. Iš jo galite pasigaminti namų grilio stalą ir net dirbtuvių stalelį. Granitiniai baldų paviršiai bus tvirti ir ilgaamžiai, atsparūs temperatūrų kaitai, tiks viduje ir lauke. Granito būna fantastiškų raštų ir spalvų, todėl baldų detalėms galite išsirinkti tikrai išskirtinio piešinio granito plokštę.

 

Dar dvi akmens rūšys, puikiai derančios prie daugelio interjero stilių - travertinas ir smiltainis. Baldai su šių akmenų detalėmis ypač tinka ten, kur siekiama santūrumo ir paslėptos, į akis nekrintančios prabangos. Travertino ir smiltainio paviršiai atrodo šilti, jaukūs, juos malonu liesti. Kaip ir kitus akmens gaminius, travertininius baldų paviršius reikia impregnuoti. Jei paviršius horizontalus, patartina užsandarinti natūralias travertino skylutes specialiu užpildu.

 

Kad ir kokį natūralų akmenį pasirinksite savo baldams puošti, norėdami išlaikyti nepriekaištingą akmens išvaizdą, turėsite jį reguliariai impregnuoti. Neimpregnuotas natūralus akmuo dėl nuolatinių prisilietimų ir daiktų trinties gali papilkėti, pakeisti spalvą, gali atsirasti dėmių. Visi natūralūs akmenys yra porėti, į juos įsiskverbia išlieti skysčiai, o su skysčiais - ir dulkės bei kiti nešvarumai nuo baldo paviršiaus. Impregnavus akmenį, jis tampa atsparus drėgmei ir neteplus. Impregnuoti natūralaus akmens paviršius reikia reguliariai.

 

Puiki alternatyva natūraliam akmeniui - baldų paviršiai iš dirbtinio akmens. Tokie baldai atsparūs vandeniui, muilams, šampūnams, todėl tinka vonioje ar duše. Dirbtinio akmens baldai patogūs terasoje, balkone, lauke. Visų rūšių dirbtinis akmuo yra neporėtas, neįgeria vandens. Dirbtinio akmens paviršių nereikia impregnuoti, juos lengva valyti ir prižiūrėti.  

 

Plonais dirbtinio akmens lakštais apklijuoti baldai tinka prie modernaus, minimalistinio stiliaus. Jie lengvesni nei natūraliu akmeniu dekoruoti baldai, nes dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Konsoles ir spintelių paviršius galima papuošti dirbtiniu kvarcu. Virtuvės spintelių dureles galima dengti vos 3-6 mm storio presuoto akmens, keramikos ir porceliano lakštais. 

 

Kiečiausia ir mažiausio dilumo dirbtinio akmens medžiaga yra presuotas akmuo. Minkščiausia, bet lanksti ir ypač patogi norint sukurti netaisyklingų formų baldus - akrilinis akmuo. Iš jo galima pagaminti pačių neįprasčiausių baldų su durelėmis, stalčiais, lentynomis, integruotais telefonų pakrovėjais, apšvietimu, namų valdymo pultais. Baldo paviršiaus, pagaminto iš aukštos kokybės kvarcinio, keraminio ar presuoto akmens vien pažiūrėję neatskirsite nuo tikro akmens, todėl galite drąsiai apsvarstyti šį lengvesnio svorio ir galbūt pigesnį variantą.

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt