Akmeninės grindys ir terasos


Nuomonė: akmens medžiagos grindims ir grindiniams

 

Grindiniams dengti lauke puikiai tinka granitas ir bazaltas. Šie akmenys nepamainomi tiems paviršiams, kurie nuolat zulinami ir trinami. Granitinė ar bazaltinė terasa bus mažai dili, ilgaamžė, atspari temperatūrų kaitai. Prabangias, išskirtines terasas galima dengti ir kvarcitu, kurio kietumas, tvirtumas ir atsparumas prilygsta granitui. Kvarcito raštai įspūdingi, tačiau įspūdinga ir kaina. Biudžetas tokiems laiptams turi būti dagiaženklis. Dar vienas variantas - marmuras. Jis dukart trapesnis, minkštesnis, dilesnis ir jautresnis už granitą, ypač jautrus rūgštims ir mažiau tolerantiškas ekstremaliam orų poveikiui. Rūgštūs skysčiai marmurą ėsdina, jis keičia spalvą, tampa dėmėtas. Atmosferos tarša ir rūgšūs krituliai palieka pėdsakus marmure. 

 

Šiltesnio klimato sąlygomis lauko terasas galima drąsiai grįsti smiltainiu ir travertinu. Jų būna įvairaus kietumo ir dilumo. Travertino ir smiltainio paviršius natūraliai neslidus ir atrodo šiltas. Šie akmenys kartu su marmuru pietų šalyse plačiai naudojami ir vidaus grindims. Marmurinės grindys namuose - išskirtinė prabangos detalė, reikalaujanti daug priežiūros ir dėmesio. Jomis vaikščioti geriau apsiavus šlepetėmis nei batais, o ant jų išliejus skysčių reikia kuo greičiau juos nuvalyti. Panašių savybių, tik dar trapesnės ir minkštesnės bus onikso grindys, kartais klojamos išskirtinai prabangiose erdvėse. Įspūdingas vaizdas, bet tikrai ne praktiškas pasirinkimas. Norint, kad natūralaus akmens grindys išlaikytų nepriekaištingą išvaizdą, jas reikia reguliariai impregnuoti. 

 

Puiki alternatyva natūralaus akmens grindims - grindys iš dirbtinio akmens. Tokių grindų nereikės impregnuoti, o jų valymas ir priežiūra neatims daug laiko. Grindys iš presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmens, keramikos ir porceliano plokščių bus lengvesnės už natūralų akmenį. Taip yra todėl, kad dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Ypač plonais 6-10 mm storio presuoto akmens ir keramikos lakštais apklijuotos betoninės grindys atrodys moderniai ir elegantiškai. Kiečiausia ir minimalaus dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose yra presuotas akmuo. Grindis galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens lakštais. Presuotas akmuo tinka naudoti ir lauke, nes jis atsparus ekstremalioms temperatūroms ir drėgmės svyravimams. Jis neporėtas, neabsorbuoja vandens. Ant presuoto akmens, keramikos, porceliano grindų išlieti skysčiai neįsigers, juos bus lengva nuvalyti, neliks dėmių. Dėl dirbtinio akmens plokščių plonumo ir lengvumo jos ypač tinka daugiaaukščiuose pastatuose, jas patogiau montuoti mažose patalpose.


Corian solid surface logo
Gforma lieto akmens apdirbėjas logotipas
Arsenalas akmens apdirbėjai logotipas
Akmens apdirbėjas Veritas Ana logotipas
Akrilinio akmens gamintojas Staron logotipas
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone contacts: +370 609 98011