dušo padėklai, sienelės ir suoliukai iš akmens


Nuomonė: akmuo dušo padėklams, sienelėms ir suoliukams

 

Renkantis medžiagą dušo padėklui, suolui ir dušo apdailai ypač svarbu, kad drėgnoje patalpoje ji nepelytų, nekeistų spalvos, ir kad nebūtų jautri muilams, pastoms bei cheminėms priemonėms. Dušas turi būti lengvai valomas ir nereikalauti ypatingos priežiūros. Geriausia, kad dušo apdailai naudojama medžiaga būtų kuo mažesnio porėtumo, t.y. kuo mažiau įgertų drėgmės. Tokia dušo apdaila bus praktiška ir atspari dėmėms, jos priežiūrai nereikės skirti daug dėmesio, o po kelerių metų ji vis dar atrodys kaip nauja.

 

Visus šiuos reikalavimus atitinka ir dušo padėklams gaminti ypač tinka lietas akrilinis akmuo. Lieto akmens įgeriamumas beveik nulinis, todėl lieti dušo padėklai ir sienelės nepelyja net labai drėgnose patalpose. Ant akrilinio akmens nesidaugina bakterijos ir grybeliai, kuriems paprastai patinka mikroskopiniuose plyšiuose užstrigę nešvarumai ir užsistovėjusi drėgmė. Iš lieto akrilinio akmens galima sukurti bet kokios formos ar dydžio dušo padėklą, suoliuką, bet kokios formos dušo sienelę ir sienų apdailą. 

 

Žinomi akrilinio akmens gamintojai parduoda ne tik akrilinio akmens plokštes, bet ir standartinius įvairių išmatavimų ir formų lietus dušo padėklus. Jei norite nepermokėti, turėkite galvoje, kad standartinis, gamykloje pagamintas lieto akmens dušo padėklas bus pigesnis nei akmens aprirbėjo pagamintas pagal užsakymą. Kaina gali žymiai skirtis. Todėl prieš projektuodami pavartykite akrilinį akmenį gaminančių firmų katalogus. Juose šalia akrilinio akmens plokščių rasite įvairių dušo padėklų pavyzdžių. Gamyklinių dušo padėklų spalva dažniausiai būna balta, o formų ir dydžių pasiūla ribota, tačiau galbūt pasirinkimo jums pakaks ir nemažai sutaupysite.

 

Lietu akmeniu galima apdailinti dušo sienas arba pastatyti atskirą dušo apsauginę sienelę iš lieto akmens. Lieta sienelė gali būti lenkta, apsupanti dušą iš visų pusių ir be jokių kampų (žr. nuotraukas). Lietą apsauginę sienelę ar apdailą galima sujunti su lieto akmens padėklu labai sandariai, net be mikroskopinių tarpelių. Plokščių sudūrimai išilgai kraštinių ir kampuose šiek tiek užapvalinami, kad nebūtų stačių kampų ir kad dušą būtų lengva valyti. Lieto akmens apdaila atrodo visiškai vientisa. Purslai nuo sienelių nepatenka pro sudūrimus tarp dušo sudedamųjų dalių, ypač tai svarbu prie grindų. 

 

Duše galima derinti akrilinį akmenį su kitomis dirbtinio akmens medžiagomis - kvarciniu akmeniu, presuotu akmeniu, keramika ir porcelianu. Iš šių medžiagų taip pat galima gaminti dušo grindis ir suolelius. Vienintelis trūkumas gaminant dušo grindis pvz. iš keramikos yra tas, kad plokštumų sudūrimų neįmanoma užapvalinti ir visiškai paslėpti. Jei akrilinis dušo padėklas atrodo vientisas, tai iš kitų dirbtinio akmens rūšių pagamintos dušo grindys taip neatrodys. Bus matyti, kad jos sudarytos iš atskirų plokštumų (pažiūrėkite nuotraukas). Kampuose labiau užsilaikys drėgmė bei nešvarumai, tačiau ne bėda - juos galima išvalyti šepetėliu.

 

Visų čia išvardintų dirbtinio akmens medžiagų įgeriamumas (porėtumas) labai mažas arba jo visai nėra, todėl tokios dušo apdailos, padėklai ir suoliukai nepelys ir lengvai valysis. Vonioje elegantiškai atrodanti keramika ir porcelianas, dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo nėra jautrūs drėgmei ir valikliams. Kitas didelis dirbtinių akmens medžiagų privalumas - plokščių plonumas. Dirbtinio akmens apdaila yra lengvesnė už natūralų akmenį, nes plokštės yra plonesnės. Jos užima mažiau vietos ant sienų, mažiau sveria, patogiau jas nešti ir montuoti.

 

Presuotas akmuo arba dirbtinis granitas yra brangesnė alternatyva už kitas dirbtinio akmens rūšis. Ši puiki medžiaga yra praktiška ir labai tinka dušo sienoms bei grindims. Visgi tikėtina, kad vonioje visų jos teigiamų savybių (išskirtinio kietumo, atsparumo ekstremaliam karščiui, ugniai ir šalčiui) neišnaudosite. Norėdami nepermokėti dušo apdailai verčiau rinkitės kitas medžiagas, pvz. panašios išvaizdos keramiką ar porcelianą.

 

Įspūdingai atrodo ir natūralaus akmens dušai. Iš natūralaus akmens luito galima išskptuoti vientisą dušo padėklą, tačiau tai kainuoja nepigiai. Dažnai naudojamas natūralaus akmens dušo padėklas ar natūralaus akmens grindys duše bus mažiau praktiškos nei dirbtinių akmens masės medžiagų. Duše natūralus akmuo reikalaus daugiau priežiūros už dirbtinį akmenį. Norint išlaikyti nepriekaištingą natūralaus akmens išvaizdą, negalima leisti ant jo užsistovėti drėgmei ir nuolat reikia jį impregnuoti. Kitaip natūralus akmuo tampa dėmėtas, gali atsirasti pelėsis. 

 

Visi natūralūs akmenys yra porėti. Vanduo į juos įsigeria lyg į kempines, o išgaruoja labai lėtai. Akmens impregnantai šią problemą išsprendžia, užpildydami ir uždarydami akmens poras, kad į jas negalėtų įsiskverbti vanduo. Tačiau impregnantus reikia naudoti nuolat, nepakanka impregnuoti tik vieną kartą. Laikui bėgant impregnantas išsiplauna ir išgaruoja, reikia impregnuoti iš naujo. Paprastai natūralaus akmens gaminius pakanka impregnuoti kartą per metus, tačiau vonioje akmenį impregnuoti reikės dažniau, bent du kartus per metus.  

 

Iš natūralių akmenų praktiškiausias drėgnoje patalpoje yra granitas arba kvarcitas. Marmuras, travertinas ar oniksas yra daug jautresni drėgmei ir rūgštims bei prausikliuose esančioms medžiagoms. Turint dušo padėklą, grindis ar sienas iš šių akmenų reikia būti ypač atsargiems. Rūgštys marmurą, oniksą ir travertiną ėsdina labiau nei granitą ar kvarcitą, nuo chemikalų jie greičiau keičia spalvą. 

 

Su vandeniu nesiliečiančioms vonios kambario sienoms tinka bet kuris natūralus akmuo, o tose vietose, kurios liesis su vandeniu, geriau rinktis dirbtinį akmenį. Nors išlaikyti puikią akmens išvaizdą galima visur, pagrindinis klausimas - kiek laiko ir pastangų tam norite skirti. Natūralus akmuo bėgant laikui be priežiūros puikiai atrodys tik sausose patalpose ar ten, kur nebus drėgmės ir vandens garų. Jei tingėsite natūralų akmenį drėgnoje patalpoje prižiūrėti, jis gali greit prarasti išvaizdą ir spalvą, o po kiek laiko pastebėsite ir pelėsių.


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt