Svetainės stalai ir kavos staleliai iš akmens


Nuomonė: akmuo stalo paviršiui

 

Svetainės stalo ar kavos stalelio plokštumai puikiai tinka ir natūralus, ir dirbtinis akmuo. Akmens raštų įvairovė praktiškai begalinė, galima nevaržomai eksperimentuoti ir vien stalo dėka sukurti išskirtinį namo, buto ar viešųjų erdvių interjerą. Akmeninis stalas su ryškiais raštais suteiks erdvei dramatiškumo, švelnių raštų akmuo sukurs klasikinės santūrios prabangos įspūdį ir subtiliai prisidės prie bendro patalpos stiliaus. 

 

Kadangi ant svetainės stalo ar kavos stalelio neruošite maisto, o prie jo mėgausitės pietumis, rengsite susitikimus ar priimsite svečius, stalui drąsiai galite rinktis bet kokį jums mielą natūralų akmenį. Jūsų stalo funkcija bus daugiau dekoratyvinė ir estetinė, todėl galite pasiduoti fantazijai ir polėkiui, praktiškumui skirdami antrą vietą. Šeimai ir svečiams bus malonu susėsti pietų ar vakarienės prie išskirtinio, unikalaus akmeninio stalo. 

 

Kiekvienas natūralaus akmens stalas turi ryškų savo charakterį - tai lyg gyva asmenybė jūsų namuose. Jūsų stalas jums tyliai pasakos savo milijonų metų senumo istorijas, kurias galėsite skaityti žvelgdami į akmens gyslas ir raštus. Tik pagalvokite - XXI a. susėdę svetainėje prie stalo, prieš akis regėsite pasirinkto akmens kelionę iki jūsų namų. Pasaulį suformavę nenutrūkstantys erozijos, nuosėdų kaupimosi, grimzdimo ir iškilimo ciklai įbrėžti uolienų juostose ir lūžiuose.

 

Labai dažnai svetainės stalams ir kavos staleliams gaminti naudojamas marmuras. Nors marmuras gana minkštas ir trapus, išvydus marmuro spalvų įvairovę ir subtilius gyslų piešinius, nesunku atspėti, kodėl jis toks mėgiamas. Šviesaus marmuro santūrumas suteikia erdvei elegancijos ir lengvumo, tamsaus marmuro raštai – solidumo ir klasikinės prabangos. 

 

Panašių į marmuro savybių turi ir peršviečiamas onikso akmuo. Onikso stalas bus dar trapesnis ir minkštesnis už marmurinį, todėl viešose vietose jis nėra labai praktiškas. Tiesiog turėsite daugiau juo rūpintis, labiau saugoti nuo smūgių, braižymo ir skysčių. Kadangi oniksas pusiau skaidrus, į oniksinį stalą galima įmontuoti LED juostą, ir stalas tamsoje blyškiai švies. Naktį toks kavos stalelis taps jaukiu šviestuvu. Onikso stalų ir kavos stalelių galima pamatyti prabangių verslo centrų, viešbučių foje, restoranuose, baruose.

 

Stalams gaminti naudojamos ir plonos granito plokštės. Granitiniai stalai puikiai tinka viešose vietose, kur jais naudojasi daugiau žmonių nei įprastai. Granitas mažai dilus, mažai braižus, netrapus. Granito stalai yra tvirti ir ilgaamžiai, atsparūs temperatūrų kaitai, tinka viduje ir lauke. Granito būna fantastiškų raštų ir spalvų, todėl stalui galite išsirinkti tikrai išskirtinio piešinio granito plokštę.  

 

Prabangų ir išskirtinį stalą, atrodantį tiesiog pritrenkiančiai, galite pasigaminti iš kvarcito. Už granitą kietesnė, iš kvarco dalelių sudaryta gryna kvarcito uoliena būna balta, bet dažnai nustebina pasakiškomis spalvomis ir raštais, atsirandančiais dėl kitų mineralų priemaišų. Kvarcito stalas gali būti rožinis, oranžinis, žalsvas, matinis ar peršviečiamas. Kvarcito stalelis gali priminti vaisių žele riekę, kurią norisi suvalgyti. Jo grožiui ir estetikai tikrai sunku atsispirti. Įspūdinga ir kvarcito kaina, bet gera žinia ta, kad stalui jo reikia nedaug.

 

Didesnį biudžetą skaičiuokite ir egzotinio akmens stalams. Egzotikos plokštės būna maždaug 3-4 cm storio ir priklausomai nuo jas sudarančių akmenų rūšies daugiau ar mažiau laidžios šviesai. Įsivaizduokite stalelį iš peršviečiamo mėlyno agato, violetinio ametisto, žalio nefrito. Dramatiškai atrodo raudono jaspio, žalsvo amazonito, rusvai oranžinės tigro akies, suakmenėjusios medienos stalas. Egzotinių plokščių būna iš fosilijų. Kiekvienas toks stalas - tai gamtos sukurtas paveikslas, vienetinis meno kūrinys.   

 

Stalams gaminti taip pat naudojamas smiltainis. Gelsvų, oranžinių ir pilkšvų atspalvių smiltainio piešiniai primena supustytas kopas, tad jei norite gurkšnodami kavą grožėtis smėlio kopų raštais, jums reikia tik stalo iš smiltainio plokštės. Travertinas - šiek tiek kuklesnis, bet irgi ypatingas žemės atspalvių akmuo. Interjero kūrėjams jis patrauklus savo neutralumu, nes tinka beveik visur. Išskirtinis travertino bruožas - natūralios skylutės, kurios dažniausiai užpildomos specialiu skaidriu glaistu. Travertino stalas tiks ten, kur siekiama santūrumo ir paslėptos, į akis nekrintančios prabangos. Šio akmens paviršius natūraliai atrodo šiltas, jaukus. 

 

Kad ir kokį natūralų akmenį pasirinksite savo stalui, norėdami išlaikyti nepriekaištingą jo išvaizdą, paviršių turėsite reguliariai impregnuoti. Neimpregnuotas natūralus akmuo greitai tampa dėmėtas, o dėl nuolatinių prisilietimų ir daiktų trinties gali papilkėti, pakeisti spalvą. Visi natūralūs akmenys yra porėti, į juos greitai įsiskverbia išlieti skysčiai, o su jais - ir dulkės bei kiti nešvarumai nuo purvino paviršiaus. Impregnavus akmenį, jis tampa atsparus drėgmei ir neteplus. Impregnuoti natūralaus akmens paviršius reikia reguliariai. 

 

Jei stalą ketinate naudoti darbui, verčiau rinkitės ne natūralų, o dirbtinį akrilinį akmenį - jo paviršius bus nešaltas. Prie tokio stalo bus malonu dirbti net ir vėsiame kambaryje. Iš plono akrilinio akmens, dar vadinamo lietu akmeniu, galima pagaminti ir darbo stalo dureles, stalčius, lentynas, integruoti telefono pakrovėją, namų valdymo pultus. Natūralūs akmenys paprastai būna šalti. Šiek tiek šiltesnis už kitus akmenis yra travertinas. Iš travertino galima pasigaminti įspūdingą susirinkimų ir posėdžių stalą, kuris biure ne tik atrodys solidžiai, bet ir bus jaukus bei malonus liesti. 

 

O jei renkatės medžiagą virtuvės stalui, derėtų žinoti, kad praktiškesnis už natūralų akmenį virtuvėje visais atžvilgiais yra dirbtinis akmuo. Virtuvęs stalui svarbu, kad jo plokštuma būtų kuo mažesnio porėtumo, t.y. kuo mažiau įgertų drėgmės ir būtų lengvai valoma. Dirbtinio akmens įgeriamumas beveik nulinis, todėl tokie stalai nereikalauja daug priežiūros, nesitepa ir nekelia galvos skausmo. Virtuvės stalo plokštumai tinkamiausios medžiagos yra tokios pačios, kaip virtuvės stalviršiui arba salai - dirbtinis kvarcas, keramika, presuotas akmuo

 

Dirbtinio akmens stalų nereikia impregnuoti, juos lengva valyti ir prižiūrėti. Stalai, dengti presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmens, keramikos ir porceliano plokštėmis yra daug lengvesni nei stalai iš natūralaus akmens, nes dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Ypač plonomis 6-10 mm storio presuoto akmens ir keramikos plokštėmis dengti stalai atrodo moderniai ir elegantiškai. Sutaupysite ir dalį transportavimo bei gamybos kaštų. 

 

Kiečiausia ir mažiausio dilumo dirbtinio akmens medžiaga yra presuotas akmuo. Minkščiausia, bet lanksti ir ypač patogi norint susikurti netaisyklingų formų stalą - akrilinis akmuo. Stalus galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens, keramikos, akrilinio akmens lakštais. Visų rūšių dirbtinis akmuo yra neporėtas, neįgeria vandens. Stalo iš kai kurių aukštos kokybės dirbtinio akmens rūšių vien pažiūrėję neatskirsite nuo tikro akmens stalo, todėl galite drąsiai apsvarstyti šį lengvesnio svorio ir galbūt pigesnį variantą.


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt