Presuotas akmuo

 

Presuotas akmuo, dar vadinamas dirbtiniu granitu, skiriasi nuo kitų dirbtinio akmens rūšių ne tik savo sudėtimi, bet ir gamybos ypatumais. Tokios plokštumos atrodo ypač moderniai ir pažvelgus sukuria lengvumo įspūdį, nes presuota keramika gali būti net labai plona, bet tvirtumu ir atsparumu lenkia natūralų akmenį. Ši 100% natūrali medžiaga yra paskutinis aukščiausiųjų technologijų mados klyksmas. Ekologiškesnio pasirinkimo nė negali būti – presuoto akmens nereikia nei impregnuoti, nei dažyti, nei dengti kokiu nors laku.

Kažin ar įsivaizduojate, ką presuoto akmens masė patiria prieš tapdama jūsų stalviršiu, grindimis ar siena? Šiai medžiagai naudojamas uolienų mišinys (trinto akmens dulkės, smėlis, molis) atlaiko baisų slėgį – trijų metrų ilgio plokštę prislegia maždaug dviejų Eifelio bokštų svoris. Supresuotos plokštės tikra šio žodžio prasme kepamos specialioje krosnyje, daugiau nei 1200 laipsnių karščio temperatūroje. Naudojant tokią technologiją, dalelės natūraliai viena su kita susilydo, o medžiaga įgyja išskirtinių fizinių ir mechaninių savybių. 

 

Virtuvės stalviršis, sienelė ir plautuvė iš presuoto akmens Neolith
Virtuvės stalviršis, sienelė, baldų fasadai ir plautuvė iš presuoto akmens Neolith

Kuo ypatingas presuotas akmuo?

 

Presuotas akmuo - itin kieta ir 100 proc. natūrali medžiaga, atspari braižymui ir ekstremaliam karščiui. Iš plonų plokščių gaminami baldų fasadai, židinių apdaila, vidaus ir lauko sienų apdaila. Kad ir kaip stengtumėtės, kokybiškos presuoto akmens plokštės nepradeginsite ir peiliu nesubraižysite. Kai kurių gamintojų plokštės atsparios dažams – net grafiti piešiniai lengvai nuvalomi. Dėl šios savybės jomis kartais apdailinami mokyklų fasadai ir net visos sienos.

 

Savo patvarumą ir atsparumą presuotas akmuo atskleidžia tuomet, kai priklijuojamas ant tvirto pagrindo (sumontavus baldą, išklojus grindis ar sienas). Jei pagrindas netvirtas ar šiek tiek lankstus, plonos plokštės nuo spaudimo, lenkimo ar smūgio gali skilti. Standartinis plokštės storis -  12 mm. Ši medžiaga gali būti ir visai plonytė - vos 3 mm, 4 mm ar 6 mm. Presuoto akmens praktiškai nereikia prižiūrėti, impregnuoti ar kažkaip ypatingai saugoti. 

 

Dažniausiai presuotos keramikos plokščių raštas ir tekstūra matoma tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi - raštas nepereina kiaurai per visą tūrį kaip natūralių akmenų. Tačiau gamintojai nuolat tobulina savo technologijas - jau yra presuotos keramikos plokščių, kurių raštas matyti per visą tūrį. Tokių gamintojų – vienetai, o tokia medžiaga – pati brangiausia. Gamintojai neatskleidžia savo technologijų, todėl skirtingų plokščių savybės gali skirtis.

 

Presuotam akmeniui apdirbti reikia specialių deimantinių pjūklų, įrankių ir ypatingo įgudimo. Pjaunant įprastais akmens pjūklais plokštė dėl savo kietumo ir nepaslankumo gali skilti, nutrupėti jos kraštai. Taip gali nutikti ir neatsargiai transportuojant gaminius – sukratyti jie gali skilti, lūžti. Šiai medžiagai būtinas tvirtas ir nelankstus pagrindas, tik tada ji atskleis savo kietumą ir gerąsias savybes. Presuoto akmens grindis galima kloti tik ant išlyginto betono, juo labiau į tai reikėtų atkreipti dėmesį statant sunkius baldus. Prisiminkite – tai ne plytelė, o trijų metrų ilgio plokštė.

 

Presuotas akmuo nebijo nei karščio, nei braižymo, jis tinka lauko baldams, pastatų fasadams
Presuotas akmuo nebijo nei karščio, nei braižymo, jis tinka lauko baldams, pastatų fasadams

Presuoto akmens apdirbėjai



Kaip gaminamas presuotas akmuo

 

Presuoto akmens gamybos sąlygos ir procesas atkartoja natūralaus akmens susidarymą žemės gelmėse. Šiai medžiagai naudojamas uolienų mišinys (trinto akmens dulkės, smėlis, molis), veikiamas dirbtinai sukurto didžiulio slėgio ir ekstremaliai aukštos temperatūros, susilydo į išskirtinio kietumo medžiagą. Paskutiniame gamybos etape presuoto akmens plokštės paviršiuje atspausdinamas aukštos kokybės spaudas.

 

Skirtingų gamintojų presuoto akmens plokštės skiriasi savo savybėmis dėl procese naudojamų skirtingų žaliavų bei kitų veiksnių. Iš sutrinto kvarco dulkių ekstremaliame karštyje ir aukščiausiame slėgyje iškepta plokštė bus kietesnė, tvirtesnė ir atsparesnė nei žemesnėje temperatūroje ir mažesniame slėgyje supresuota iš kalkių ar molio dalelių. Ypatingu tvirtumu ir nebraižumu išsiskiria Neolith, Lapitec, Dekton presuotas akmuo.

 

Dirbtinio granito akmens raštas ir tekstūra dažniausiai matomi tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi (raštas nepereina kiaurai per visą tūrį kaip natūralių akmenų arba dirbtinio kvarcinio akmens). Kai kurių gamintojų tam tikrų presuotų lakštų raštas matosi per visą tūrį. Vienų gamintojų plokštės atsparesnės smūgiams, kitų – mažiau trapios, trečių – išskirtiniai raštai ir tekstūra.

 


Presuoto akmens savybės

  1. Atsparus braižymui
  2. Atsparus ekstremaliam karščiui
  3. Atsparus smūgiams
  4. Atsparus dėvėjimuisi
  5. Atsparus ekstremaliam šalčiui ir apledėjimui
  6. Atsparus UV spinduliams
  7. Atsparus vandeniui
  8. Lengvas
  9. Higieniškas
  10. Tinka didelio judėjimo zonose
  11. Lengvai valomas
  12. Neįgeriantis skysčių
  13. 100% natūrali medžiaga
  14. Matomi sudūrimai
  15. Nereikia impregnuoti

Virtuvės stalas iš presuotos keramikos

Kam naudojamas presuotas akmuo

 

Virtuvės stalviršiams

Vonios stalviršiams ir baldams

Vidaus ir išorės sienų apdailai

Baldų fasadams ir durelėms

Grindims

Laiptams

Terasoms

Židinių apdailai

Baseinams

SPA ir dušams

Palangėms 



Kaip valyti presuoto akmens stalviršius

 

Presuoto akmens paviršiai yra neporėti ir higieniški, todėl į juos negali prasiskverbti skysčiai. Riebalus ir nešvarumus nuo stalviršio lengvai pašalinsite indų plovikliu ar virtuvės paviršių valikliu. Greitam valymui tinka muiluotas vanduo, tačiau nuolat naudojant muilą susidaro muilo nuosėdų. Išsiliejusius skysčius ir nešvarumus geriausia nuvalyti tiesiog karštu vandeniu. Nešvarumus nuo presuoto akmens stalviršių galima valyti ir stipresniais valikliais, tačiau dažniausiai pakanka kruopštesnio pašveitimo paprastu stalviršių valikliu. 

 

Presuoto akmens pavyzdžiai interjere


Kuo presuotas akmuo skiriasi nuo keraminio akmens

 

Šios stalviršių medžiagos dažnai painiojamos. Presuotas akmuo gaminamas iš tų pačių žaliavų, iš kurių gaminama keramika ir porcelianas, bet yra du esminiai skirtumai - tai papildomi komponentai ir naudojamas slėgis. Presuoto akmens sudėtyje dar yra žaliavų, naudojamų kvarcui ir stiklui gaminti, todėl šie paviršiai yra dar tvirtesni ir patvaresni už porcelianą. Be to, presuotam akmeniui suspausti ir sulydyti iš komponentų pasitelkiamas ekstremalus slėgis ir temperatūra - sukuriamos tokios pačios sąlygos, kokioms esant žemės gelmėse susidaro natūralus akmuo. Šiuolaikinės aukštosios technologijos simuliuoja šiuos procesus ir pagreitina vyksmą - jei akmeniui žemės gelmėse susidaryti reikia milijono metų, tai šiuolaikinių technologijų pagalba dirbtinio akmens susidarymo laikas sutrumpinamas iki paros ar kelių valandų.


Corian solid surface logo
Gforma lieto akmens apdirbėjas logotipas
Arsenalas akmens apdirbėjai logotipas
Akmens apdirbėjas Veritas Ana logotipas
Akrilinio akmens gamintojas Staron logotipas




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone contacts: +370 609 98011