Kuo skiriasi dirbtinio akmens rūšys viena nuo kitos?

Kuo porcelianiniai paviršiai skiriasi nuo keraminių?

 

Keramikos ir porceliano plokštės gaminamos panašiai, tačiau skiriasi joms naudojamos žaliavos. Porcelianas gaminamas iš specialaus vienos rūšies labai smulkaus grūdėtumo molio, o keramika gaminama ir iš kitokio molio ir joje gali būti daugiau sudedamųjų uolienų. Skirtumams įtakos turi ir mišinio suspaudimas presu. Porcelianas yra tankiau supresuotas negu keramika, todėl porceliano plokštė yra dar kietesnė ir tvirtesnė. Porceliano lakštai šiek tiek lankstūs, atsparūs UV spinduliams, atsparūs cheminėms medžiagoms, dėvėjimuisi, ugniai ir šalčiui. Abi medžiagos draugiškos aplinkai, jas galima perdirbti. Porcelianas tai irgi yra keramika, bet ne visa keramika yra porcelianas.

 

kuo presuotas akmuo skiriasi nuo keraminio akmens?

 

Presuotas akmuo gaminamas iš panašių žaliavų, iš kurių gaminama keramika ir porcelianas, bet yra du esminiai skirtumai - tai papildomi komponentai ir slėgis. Presuoto akmens sudėtyje dar yra žaliavų, naudojamų kvarcui ir stiklui gaminti, todėl šie paviršiai yra tvirtesni ir patvaresni už porcelianą. Tai pati kiečiausia dirbtinio akmens medžiaga. Presuotam akmeniui suspausti ir sulydyti iš komponentų pasitelkiamas ekstremalus slėgis ir temperatūra - sukuriamos tokios pačios sąlygos, kokioms esant žemės gelmėse susidaro natūralus akmenys, tokie kaip granitas. Todėl presuotas akmuo dar vadinamas dirbtiniu granitu. Aukštosios technologijos simuliuoja žemės gelmių procesus ir pagreitina vyksmą - jei natūraliam akmeniui žemės gelmėse susidaryti reikia milijono metų, tai šiuolaikinių technologijų pagalba dirbtinio akmens susidarymo laikas sutrumpinamas iki paros ar kelių valandų.

 

Kuo presuotas akmuo skiriasi nuo kvarcinio akmens?

 

Dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo (dar vadinamas sulydytu akmeniu arba dirbtiniu granitu) yra kietesni už granitą. Presuotas akmuo dar kietesnis už dirbtinį kvarcą. Skiriasi kvarcinio ir presuoto akmens sudėtis: dirbtinis kvarcinis akmuo yra natūralaus mineralo kvarco (apie 90 proc.) ir dervos rišiklių (apie 10 proc.) derinys, o presuotas akmuo sudarytas tik iš natūralių mineralų. Mineralai į naują medžiagą sulydomi veikiant juos ekstremaliai aukštoje temperatūroje dideliu slėgiu, kartais elektra. Išskirtinė presuoto akmens savybė - jo kietumas. Dėl skirtingos sudėties dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo skiriasi ir savo atsparumu karščiui. Kai kurių spalvų kvarcas gali būti jam jautrus. Jei gamybos ceche ar namuose kvarco paviršių paveiks atvira liepsna ar labai karštas objektas, dėl jame esančių dervų gali pakisti jo spalva. Presuotas akmuo susidaro veikiamas itin aukštos temperatūros, todėl jis karščiui visiškai atsparus.

 

Kuo akrilinis akmuo skiriasi nuo kvarcinio, keraminio ir presuoto?

 

Akrilinis akmuo, dar vadinamas lietu akmeniu arba dirbtiniu marmuru - tai natūralaus akmens dulkių (dažniausiai marmuro) ir akrilinės dervos mišinys. Jis yra minkštesnis ir lankstesnis už kitas dirbtinio akmens rūšis. Masyvią, vientisą, neporėtą akrilinio akmens medžiagą sudaro maždaug du trečdaliai akmens dulkių ir boksito (aliuminio rūda, sudaryta iš aliuminio hidroksidų, geležies oksidų, silicio oksidų) bei trečdalis akrilinės dervos (PMMA). Dėl tokios sudėties meistrai akrilinio akmens plokštę aukštoje temperatūroje gali lankstyti ir formuoti pvz. pagaminti aptakių formų plautuvę ir integruoti ją į stalviršį be matomų žymių. Plokštė gali būti lansktoma kaip plastilinas. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys sujungiamos į visumą be tarpų ir be siūlių, t.y suklijuojamos tos pačios sudėties ir spalvos klijais kaip ir baldas, siūlės švariai nupoliruojamos. Sugadintus, sudaužytus lieto akmens baldus galima suremontuoti taip, kad neliktų remontavimo pėdsakų. Jei praėjus kuriam laikui akrilinio stalviršio paviršius nebeblizga, meistras gali jį nupoliruoti, ir jis vėl bus kaip naujas. 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt