dirbtinis akmuo

Dirbtinio akmens stalviršiai, sienelės, barai savo tekstūra ir raštais primena gaminius iš natūralaus akmens. Šios ypač tvirtos medžiagos gaminamos aukštųjų technologijų pagalba ir puikiai tinka bet kokiame interjere. Dėl lengvos priežiūros ir ilgus metus nekintančios išvaizdos jos vis labiau vertinamos. Viskas, ko jums reikės virtuvėje – tai kempinėlė, muilas ir vanduo. 


akrilinis

Lieto akmens corian plautuvė su nubėgimo zona

kvarcinis

Kvarcinio akmens silestone stalviršis ir sienelė

Presuotas

Židinio apdaila iš presuoto akmens Neolith

Keraminis

Virtuvės stalviršis su sienele ir sala iš Laminam keramikos


Kuo YPATINGAS dirbtinis akmuo?

 

Dirbtinio akmens paviršiai namuose, viešbučiuose, restoranuose, medicinos įstaigose vertinami dėl jų praktiškumo, kietumo ir plokščių plonumo. Visų keturių išvardintų dirbtinio akmens rūšių plokštės yra neporėtos arba labai mažai porėtos. Ši savybė lemia tai, kad į stalviršio paviršių neįsiskverbia išlieti skysčiai, todėl juos lengva valyti ir prižiūrėti, reikia mažiau saugoti negu natūralaus akmens gaminius. Dirbtinio akmens paviršių nereikia impregnuoti, o akrilinį akmenį baldo gamybos procese galima dar ir lankstyti (termoformuoti).

 

Dirbtinio akmens stalviršiai dažniausiai yra tvirtesni ir mažiau trapūs negu pagaminti iš natūralaus akmens, pavyzdžiui, marmuro ar onikso. Jie nenukentėdami atlaiko didesnę trintį, smūgius, braižymą, UV spindulius. Iš dirbtinių akmens masės medžiagų minkščiausias ir braižiausias yra akrilinis akmuo, bet gera žinia ta, kad senus ar pažeistus lieto akmens paviršius galima suremontuoti ir iš naujo nupoliruoti tiek kartų, kiek reikia. Nupoliruotas senas akrilinis stalviršis vėl atrodo kaip naujas, nelieka jokių remontavimo žymių. 

 

Dirbtinio akmens plokščių standartinis storis yra 12 mm arba 20 mm. Plonesnės - 6 mm storio plokštės - dažniausiai naudojamos sienoms dengti ir baldų fasadams gaminti. Natūralaus akmens plokščių storis - 20-40 mm, jos būna daug sunkesnės ir didesnės apimties. Lengvesnes dirbtinio akmens plokštes papračiau transportuoti ir apdirbti, iš jų pagaminti stalviršiai lengvesni ir moderniai atrodo. Gaminant stalviršį galima vizualiai pastorinti briauną iki reikiamo storio, tačiau baldas nuo to žymiai nepasunkėja.


dirbtinio akmens apdirbėjai

Dirbtinio akmens apdirbėjas Arsenalas logo
Akrilinio akmens apdirbėjas Gforma logo


Dirbtinio akmens rūšys

  AKRILINIS KVARCINIS PRESUOTAS KERAMIKA
 GAMINTOJAI

 

Corian

Meganite

Staron

 

Silestone

Caesarstone

Radianz

 

Neolith

Dekton

Lapitec

 

Level

Emil

Laminam

KAS TAI?

70-75% natūralus akmuo (sumaltas į miltus) ir

25-30% dervų ir pigmentų

95-97% natūralus akmuo (sumaltas į miltus) ir

3-5% dervų ir pigmentų

100% natūralus - tai ekstremaliai aukštoje temperatūroje ir dideliame slėgyje sukepintos uolienos

 

Natūralus - tai aukštoje temperatūroje

sukepintos uolienos, gali būti rišamųjų medžiagų

IŠVAIZDA

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Reljefinis

Lygus 

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Šiurkštus

Banguotas

Gruoblėtas 

Matinė

Poliruota

Vienspalvė

Raštuota

Šiurkšti

Banguota

Gruoblėta 

ATSPARUMAS KARŠČIUI Atsparus karščiui iki 100 °C, nestatyti karštų puodų ant paviršiaus Atsparus karščiui iki 150 °C, nestatyti karštų puodų ant paviršiaus Visiškai atsparus karščiui, galima statyti karštus puodus ant paviršiaus Atspari karščiui
BRAIŽUMAS Braižosi, bet įbrėžimus galima nupoliruoti; net ir stipriai pažeistą paviršių galima visiškai atnaujinti. Seną stalviršį galima nupoliruoti daug kartų. Nebraižus Išskirtinai nebraižus, reikia pasistengti, norint sugadinti Nebraiži
ŠVARA

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėta

Antibakterinę

Naudojama medicinoje

Naudojama maisto pramonėje

NSF 51

GAMYBA Gaminys išeina vientisas, be siūlių ir sudūrimų Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios
PRIEŽIŪRA

Nereikia impregnuoti,

Senus gaminius galima visiškai naujai nupoliruoti

 

Nereikia impregnuoti

 

 

Nereikia impregnuoti

 

Nereikia impregnuoti


DIRBTINIO AKMENS SAVYBĖS

  ATSPARUS KARŠČIUI TRAPUS / DŪLĖJA BRAIŽOSI ĮGERIA SKYSČIUS PRALAIDUS ŠVIESAI
 AKRILINIS     X   X
KVARCINIS  (x)        
PRESUOTAS X        
KERAMINIS x        

kokią dirbtinio akmens rūšį pasirinkti?

 

Pagalvokite, kokia bus jūsų gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių, o tada spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė, keraminė ar presuota medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikėtina, kad patogiausias bus akrilinis akmuo, pav. Corian. Iš jo meistras išlankstys praustuvą, integruos jį į stalviršį be sujungimo žymių, taip pat be matomų siūlių priklijuos spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose nesikaups vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo ypač tinka lenktų formų registratūroms ir meniškiems baldams bei neįprastiems viešųjų erdvių projektams.

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar salą, puikiai atrodys ir ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai, pav. Silestone. Skandinavijoje jie populiarūs jau ne vienerius metus, ten jokia medžiaga virtuvėje nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo ir kvarcinio akmens svetainės stalas, baldų paviršiai, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Panašių praktinių ir estetinių savybių turi keraminiai stalviršiai, pav. Laminam. Iš lengvos ir plonos 6 mm storio keramikos gaminamos baldų durelės, šonai, fasadai.

 

Jei ant stalviršio ketinate kapoti mėsą ar įrengti grilį, tuomet jums prireiks presuoto akmens, pav. Neolith ar Dekton. Ploni presuoto akmens lakštai puikiai tiks apdailinti židiniams (akrilinis ir kvarcinis akmuo tam netinka). Presuotą akmenį galima naudoti intensyvaus judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi ši medžiaga neįgeria skysčių ir atspari UV spinduliams, ji tinka fasadams, jos nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas presuotam akmeniui nebaisus. O ką jau kalbėti apie presuoto akmens plokštėmis dengtus baldus – vizualiai tokia erdvė atrodys tikra modernumo viršūnė. 

 

Vidutinės kainos prasme dirbtinio akmens medžiagos nuo pigiausių iki brangiausių išsirikiuoja maždaug taip: akrilinis - keraminis - kvarcinis - presuotas. Kiekviena medžiaga turi atskiras kainų kategorijas, kurios priklauso nuo pasirinkto rašto ir dizaino. Skirtingų gamintojų kainų spektras irgi skiriasi. Gali būti, kad gaminys iš prabrangiausios akrilinio akmens kategorijos kainuos brangiau nei toks pat gaminys iš pigiausios kvarcinio akmens kategorijos ir panašiai.


kuo kvarcinis akmuo skiriasi nuo presuoto AKMENS?

 

Dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo (dar vadinamas sukepintu akmeniu arba dirbtiniu granitu) yra labai kieti paviršiai, kietesni už granitą. Jie ilgaamžiai, atsparūs įbrėžimams, neporėti, lengvai valomi, ant jų išliejus skysčius nelieka dėmių. Presuotas akmuo dar kietesnis už dirbtinį kvarcą. Šių medžiagų paviršiaus nereikia impregnuoti.

 

Pagrindinis kvarcinio ir presuoto akmens skirtumas yra medžiagos sudėtis: dirbtinis kvarcinis akmuo yra natūralaus mineralo kvarco (apie 95-97 proc.) ir dervos rišiklių (apie 3-5 proc.) derinys, o presuotas akmuo sudarytas tik iš natūralių mineralų. Mineralai į naują medžiagą sulydomi labai aukštoje temperatūroje veikiant juos dideliu slėgiu ir elektra. Taip mineralai paverčiami nauja medžiaga, kurios išskirtinė savybė - kietumas.

 

Dėl skirtingos sudėties dirbtinis kvarcas ir presuotas akmuo skiriasi savo atsparumu karščiui. Kai kurių spalvų kvarcas gali būti karščiui jautrus. Jei gamybos ceche ar namuose kvarco paviršių paveiks atvira liepsna ar labai karštas objektas, dėl medžiagoje esančių dervų gali pakisti jo spalva. Presuotas akmuo susidaro veikiamas ekstremaliai aukštos temperatūros, todėl jis karščiui visiškai atsparus.


Corian solid surface logo
Gforma lieto akmens apdirbėjas logotipas
Arsenalas akmens apdirbėjai logotipas
Akmens apdirbėjas Veritas Ana logotipas
Akrilinio akmens gamintojas Staron logotipas
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone contacts: +370 609 98011