Akmeninė sienų apdaila ir akcentinės sienos iš akmens


Nuomonė: akmuo sienų apdailai ir akcentinėms sienoms

 

Akcentinėms sienoms ir vidaus sienų apdailai tinka bet kuris natūralus akmuo - marmuras, granitas, oniksas, travertinas ar kuris nors kitas. Siena iš didelės akmens plokštės su unikaliu piešiniu prakalbins erdvę stipriau nei kuris nors kitas interjero elementas. Akmens spalvų ir raštų įvairovei nėra ribų - kiekvienai erdvei galima pritaikyti pasakiškai jai tinkančią akcentinę akmeninę sieną. Čia galima drąsiai rinktis ir eksperimentuoti, beveik neatsižvelgiant į akmens praktiškumą, kietumą, jautrumą ar trapumą. Nors kaip ir kitus natūralaus akmens gaminius, akmenines sienas patartina impregnuoti, tačiau tą galėsite daryti daug rečiau. 

 

Kiekviena natūralaus akmens siena yra unikali, nes akmuo turi ryškų savo charakterį - tai lyg gyva asmenybė jūsų namuose. Jūsų siena tyliai jums pasakos savo milijonų metų senumo istorijas, jas galėsite skaityti žvelgdami į akmens gyslas ir raštus. Tik pagalvokite - XXI a. svetainėje atsisėdę ant sofos ar ilsėdamiesi miegamajame, prieš akis regėsite pasirinkto akmens kelionę iki jūsų namų. Pasaulį suformavę nenutrūkstantys erozijos, nuosėdų kaupimosi, grimzdimo ir iškilimo ciklai įbrėžti uolienų juostose ir lūžiuose. 

 

Labai dažnai interjero kūrėjų sienoms naudojamas natūralus akmuo yra marmuras. Išvydus marmuro spalvų įvairovę ir subtilius gyslų piešinius, nesunku atspėti, kodėl. Šviesaus marmuro santūrumas suteikia namams elegancijos ir lengvumo, tamsaus marmuro raštai – solidumo ir klasikinės prabangos. Marmurinės sienos nereikalauja ypatingos priežiūros, kaip, pavyzdžiui, marmuriniai laiptai ar stalviršis. Ant vertikalaus paviršiaus nevaikščiosite, neišliesite skysčių, todėl didelis marmuro dilumas, jautrumas rūgštims ar porėtumas - ne taip svarbu. Sienos - kaip tik tas interjero elementas, kur marmurą naudoti ir gražu, ir praktiška. Tačiau marmuras - tikrai ne vienintelis pasirinkimas sienai. 

 

Panašių į marmuro savybių turi ir peršviečiamos onikso plokštės. Onikso siena bus dar trapesnė ir minkštesnė nei marmurinė, tačiau tai neturi jokios reikšmės - juk ant jos neraikysite duonos ir nebraižysite paviršiaus stalo įrankiais. Būdamas pusiau skaidrus, oniksas išradingai panaudojimas peršviečiamoms sienoms ir pertvaroms. Onikso siena gali būti bendra tarp vonios ir miegamojo, arba tarp ryškiai apšviečiamos ir tamsesnės patalpos, pro kurią į mažiau apšviestą patalpą pateks šviesa. Natūraliai arba dirbtinai iš kitos pusės apšviesta žalio onikso siena primena povandeninį pasaulį, oranžinė - saulėtekį dykumoje. Naktį tokia siena tampa pasakišku apšvietimu. Onikso sienų ir pertvarinių sienelių galima pamatyti prabangių verslo centrų, viešbučių foje, restoranuose, baruose.

 

Akcentinėms sienoms gaminti arba dideliam sienos plotui dengti naudojamos ir granito plokštės. Granitinės sienos puikiai tinka didelio eismo zonoms. Granitas mažai dilus, mažai braižus, netrapus. Granito sienos bus tvirtos ir ilgaamžės, atsparios temperatūrų kaitai, tiks viduje ir lauke. Granito būna fantastiškų raštų ir spalvų, tačiau išskirtinio piešinio plokštės kainuos kelis kartus brangiau nei įprastos, iš gerai pažįstamų ekonominio varianto granito spalvų. Šviesaus granito siena su melsvais raštais namuose įkurdins debesuotą dangų, žalio granito siena galbūt primins langą į mišką ar pievą. 

 

Prabangus ir išskirtinis akmuo, atrodantis tiesiog pritrenkiančiai, yra kvarcitas. Už granitą kietesnė, iš kvarco dalelių sudaryta gryna kvarcito uoliena būna balta, bet šis akmuo dažnai nustebina pasakiškomis spalvomis ir raštais, atsirandančiais dėl kitų mineralų priemaišų. Kvarcito siena gali būti rožinė, oranžinė, žalsva, matinė ar šiek tiek peršviečiama. Kartais kvarcito plokštė gali priminti rankų darbo skaidraus muilo riekę, kurią norisi suvalgyti. Kvarcito tvirtumui ir grožiui sunku atsispirti. Įspūdinga ir kvarcito kaina. Biudžetas tokioms sienoms turi būti dagiaženklis.

 

Daugiaženklį biudžetą skaičiuokite ir egzotinio akmens sienoms. Egzotinės plokštės būna maždaug 3-4 cm storio ir priklausomai nuo jas sudarančių akmenų rūšies daugiau ar mažiau laidžios šviesai. Įsivaizduokite peršviečiamas trijų metrų aukščio ir pusantro metro pločio mėlyno agato, violetinio ametisto, žalio nefrito sienas. Dramatiškai atrodo raudono jaspio, žalsvo amazonito, rusvai oranžinės tigro akies, suakmenėjusios medienos sienos. Egzotinių plokščių būna iš fosilijų. Kiekviena tokia siena - tai gamtos sukurtas paveikslas, vienetinis meno kūrinys.   

 

Dar dvi sienoms naudojamos akmens rūšys - travertinas ir smiltainis. Gelsvų, oranžinių ir pilkšvų atspalvių smiltainio piešiniai primena supustytas kopas, tad jei norite svetainėje gurkšnodami kavą grožėtis smėlio kopų raštais, jums reikia tik sienos iš smiltainio plokštės. Travertinas - šiek tiek kuklesnis, bet irgi ypatingas žemės atspalvių akmuo. Interjero kūrėjams jis patrauklus savo neutralumu, nes tinka beveik visur. Nuostabus ir išskirtinis travertino bruožas - natūralios skylutės, kurias plokščių tiekėjai kartais palieka atviras, o kartais užpildo specialiu glaistu. Travertino sienos ypač tinka ten, kur siekiama santūrumo ir paslėptos, į akis nekrintančios prabangos. Šių akmenų paviršius natūraliai atrodo šiltas, jaukus.  

 

Puiki alternatyva natūralaus akmens sienoms - sienų apdaila iš dirbtinio akmens. Tokių sienų nereikės impregnuoti, jas bus lengva valyti ir prižiūrėti net ir didžiausio eismo zonose. Sienos, dengtos didelio formato presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmens, keramikos ir porceliano plokštėmis bus daug lengvesnės nei sienos iš natūralaus akmens, nes dirbtinio akmens plokštės plonesnės. Ypač plonomis 6-10 mm storio presuoto akmens ir keramikos plokštėmis apklijuotos sienos atrodys moderniai ir elegantiškai. Sutaupysite ne tik didelę dalį transportavimo ir įrengimo kaštų, bet ir pora centimetrų vidaus erdvės.

 

Kiečiausia ir mažiausio dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose yra presuotas akmuo. Minkščiausia, bet lanksti ir ypač patogi netaisyklingose, ovalo formos ar kitokiose patalpose - akrilinis akmuo. Sienas galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens, keramikos, akrilinio akmens lakštais. Visų rūšių dirbtinis akmuo yra neporėtas, neįgeria vandens. Dėl dirbtinio akmens plokščių plonumo ir lengvumo jos patogios daugiaaukščiuose pastatuose, jas patogu montuoti mažose patalpose. Sienos iš aukštos kokybės dirbtinio akmens vien pažiūrėję neatskirsite nuo tikro akmens sienos, todėl galite drąsiai apsvarstyti šį lengvesnio svorio ir daugeliu atvejų pigesnį variantą.


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt