Puikus akmuo sienų apdailai yra marmuras. Marmurinės sienos suteikia erdvei klasikinės prabangos. Marmurinės sienos nereikalaus ypatingos priežiūros, kaip, pavyzdžiui, marmuriniai laiptai ar stalviršis. Ant vertikalaus paviršiaus nevaikščiosite, neišliesite skysčių, todėl didelis marmuro dilumas, jautrumas rūgštims ir porėtumas - ne taip svarbu. Sienos - kaip tik tas interjero elementas, kur marmurą naudoti ir gražu, ir praktiška.
Panašių į marmuro savybių turi ir peršviečiami onikso lakštai, tik jie dar trapesni ir minkštesni nei marmuriniai. Idealus onikso panaudojimas - pertvaroms ir peršviečiamoms sienoms. Dalinai skaidrus oniksas, natūraliai arba dirbtinai apšviestas iš kitos pusės, atrodo pasakiškai, netgi mistiškai. Tokia plokštė gali atstoti vonios arba miegamojo sieną, pro kurią į mažiau apšviestą arba tamsesnę patalpą pateks šviesa. Naktį tokia siena, apšviesta iš kitos pusės, atrodys dar dramatiškiau. Onikso sienų ir pertvarinių sienelių galima pamatyti prabangių verslo centrų, viešbučių foje, restoranuose, baruose.
Sienos dengiamos ir granito plokštėmis - jos puikiai tinka didelio eismo zonoms. Granitas mažai dilus, mažai braižus, netrapus. Granito sienos bus tvirtos ir ilgaamžės, atsparios temperatūrų kaitai, tiks viduje ir lauke. Granito būna fantastiškų raštų ir spalvų, tačiau išskirtinio piešinio plokštės kainuos kelis kartus brangiau nei įprastos, iš gerai pažįstamų ekonominio varianto granito spalvų. Prabangus ir išskirtinis akmuo, atrodantis tiesiog pritrenkiančia, yra kvarcitas. Kvarcito raštai įspūdingi, kartais - peršviečiami, tačiau įspūdinga ir kaina. Biudžetas tokioms sienoms turi būti dagiaženklis.
Daugiaženklį biudžetą skaičiuokite ir egzotinio akmens sienoms. Egzotinės plokštės būna maždaug 3-4 cm storio ir priklausomai nuo jas sudarančių akmenų rūšies daugiau ar mažiau laidžios šviesai. Įsivaizduokite peršviečiamas trijų metrų aukščio ir pusantro metro pločio mėlyno agato, violetinio ametisto, rožinio kvarcito sieneles. Dramatiškai atrodo raudono jaspio, žalsvo amazonito, rusvai oranžinės tigro akies, suakmenėjusios medienos sienos. Egzotinių plokščių būna iš fosilijų. Kiekviena tokia plokštė - tai gamtos sukurtas paveikslas, vienetinis meno kūrinys.
Dar dvi sienoms naudojamos akmens rūšys - travertinas ir smiltainis. Šie akmenys ypač tinka interjeruose, kuriuose siekiama santūrumo ir paslėptos, į akis nekrintančios prabangos. Travertino ir smiltainio paviršius natūraliai atrodo šiltas, jaukus. Kaip ir kitus natūralaus akmens gaminius, sienas reikia impregnuoti, tačiau daug rečiau nei stalviršius, laiptus ar grindis.
Puiki alternatyva natūralaus akmens sienoms - sienų apdaila iš dirbtinio akmens. Tokių sienų nereikės impregnuoti, jas bus lengva nuvalyti net ir didžiausio eismo zonose. Sienos, dengtos presuoto akmens (dar vadinamo dirbtiniu granitu), kvarcinio akmens, keramikos ir porceliano plokštėmis bus daug lengvesnės nei natūralaus akmens, nes dirbtinio akmens lakštai plonesni. Ypač plonais 6-10 mm storio presuoto akmens ir keramikos lakštais apklijuotos sienos atrodys moderniai ir elegantiškai. Sutaupysite ir pora centimetrų vidaus erdvės.
Kiečiausia ir minimalaus dilumo dirbtinio akmens medžiaga, toleruojanti maksimalų eismą patalpose yra presuotas akmuo. Minkščiausia, bet lanksti ir ypač patogi netaisyklingose, ovalo formos ar kitokiose patalpose - akrilinis akmuo. Sienas galima dengti vos 6 mm storio presuoto akmens, keramikos, akrilinio akmens lakštais. Visų rūšių dirbtinis akmuo neporėtas, neabsorbuoja vandens. Dėl dirbtinio akmens plokščių plonumo ir lengvumo jos patogios daugiaaukščiuose pastatuose, jas patogu montuoti mažose patalpose.