akmens vonios ir sienų apdaila


Nuomonė: akmuo vonioms ir vonios sienų apdailai

 

Renkantis medžiagą voniai ir vonios sienoms svarbu, kad ji būtų kuo mažesnio porėtumo, t.y. kuo mažiau įgertų drėgmės. Drėgmė nuo sienelių neturėtų patekti pro mikroskopinius sudūrimus tarp vonios sudedamųjų dalių. Vonioms gaminti ypač tinka akrilinis akmuo. Pagal užsakymą pagaminta akrilinio akmens vonia kainuos brangiau nei standartinė, pagaminta gamykloje. Žinomi akrilinio akmens tiekėjai parduoda ir jau pagamintas įvairių išmatavimų ir formų vonias. Standartinė akrilinio akmens vonia bus pigesnė nei gaminama pagal užsakymą, todėl prieš projektuojant vertėtų pavartyti akrilinį akmenį gaminančių firmų katalogus.

 

Iš akrilinio akmens galima sukurti bet kokios formos ir dydžio vonią. Ją galima pastatyti laisvai arba akriliniu akmeniu apdailinti tik vonios šonus ar kraštines.  Akrilinė vonios apdaila su vtos pačios medžiagos sienomis sujungiama be tarpų ir be matomų žymių. Sudūrimai kampuose šiek tiek užapvalinami, kad nebūtų visiškai stataus kampo ir kad būtų lengva valyti. Vonioje galima derinti akrilinį akmenį su kitomis medžiagomis - kvarciniu, keraminiu akmeniu, porcelianu. Iš šių medžiagų gaminamos ir vonios. Vienintelis trūkumas gaminant vonią tas, kad sudūrimų neįmanoma užapvalinti ir visiškai paslėpti. Jei akrilinio akmens vonios paviršius atrodo vientisas, iš kitų dirbtinio akmens rūšių pagamintos vonios atrodo sudarytos iš atskirų plokštumų. 

 

Dirbtinio akmens įgeriamumas beveik nulinis, todėl tokios vonios nepelys ir lengvai valysis. Įspūdingai atrodo ir natūralaus akmens vonios, tačiau jos mažiau praktiškos, jei dažnai naudojamos. Norint išlaikyti nepriekaištingą natūralaus akmens išvaizdą, tikro akmens gaminius reikia impregnuoti, neleisti ant jų užsistovėti drėgmei. Kitaip akmuo tampa dėmėtas, gali atsirasti pelėsis. Visi natūralūs akmenys yra porėti, į juos įsiskverbęs vanduo ilgai neišgaruoja. Akmens impregnantai šią problemą išsprendžia, tačiau juos reikia naudoti nuolat. Iš natūralaus akmens luito galima išskptuoti vientisą vonią be sudūrimų. Ji atrodys pasakiškai, tarsi skulptūra. Vonios sienoms tinka bet kuri akmens masės medžiaga, tačiau tose vietose, kurios kontaktuos su vandeniu, geriau rinktis dirbtinį akmenį. Natūralus akmuo patogesnis sausose patalpose.


Corian solid surface logo
Gforma lieto akmens apdirbėjas logotipas
Arsenalas akmens apdirbėjai logotipas
Akmens apdirbėjas Veritas Ana logotipas
Akrilinio akmens gamintojas Staron logotipas
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone contacts: +370 609 98011