kaip prižiūrėti natūralaus akmens stalviršius?

 

Prieš pasirinkdami natūralų akmenį ar dirbtinę akmens masės medžiagą savo projektui, turite apsvarstyti ne tik kokia bus gaminio paskirtis, bet ir kaip dažnai jo paviršius kontaktuos su skysčiais, kiek laiko ir pastangų skirsite daikto priežiūrai.

 

Granitas, marmuras, travertinas ar bet koks kitas natūralus akmuo yra porėtas. Natūralaus akmens porėtumas reiškia, kad į jį gali prasiskverbti skysčiai, kurie, tikėtina, jį nudažys. Kad akmuo nepasidarytų dėmėtas, jam reikės specialių priežiūros priemonių.

 

Natūralaus akmens stalviršių gamintojai paviršiams apsaugoti rekomenduoja naudoti impregnantus. Akmenį impregnuoti reikia reguliariai, maždaug kas 12-24 mėnesius, priklausomai nuo akmens tipo. Tą galite atlikti patys arba kviestis akmens priežiūros specialistus. Kiekviena akmens rūšis yra skirtingo porėtumo, todėl reikalauja skirtingos priežiūros. Dirbtinio akmens medžiagos yra mažai porėtos arba visai neporėtos, todėl joms reikės mažiau priežiūros.

 

Natūralaus akmens paviršiams impregnuoti dažniausiai naudojami skysti impregnantai. Jie įsiskverbia į akmenį, užpildo paviršiaus poras ir jose pasilieka (jas užrakina). Toks paviršius tampa nepralaidus vandeniui ir riebalams. Kai kurie akmens sandarikliai kartu yra ir spalvos stiprikliai, kurie ne tik apsaugo paviršių, bet ir suteikia akmeniui ryškesnę išvaizdą.

 

Impregnuotus akmens paviršius rekomenduojama valyti neutralaus pH valikliu. Rūgštiniai valikliai suardo į akmenį įsiskverbusius impregnantus ir gali nudažyti marmuro, smiltainio, travertino paviršius. Rūgštys natūralų akmenį ėsdina (tirpdo jo kalkines daleles), dėl ko poliruotas paviršius gali tapti dėmėtas. Neimpregnuotiems akmeniniams paviršiams rūgštys dar labiau kenkia, valiklius rinktis reikia ypač atsargiai.

 

Derėtų atkreipti dėmesį, kad blizgiai nupoliruoti natūralūs akmenys yra ypač jautrūs smulkiems įbrėžimams. Jautriausi - oniksas, marmuras, egzotiniai akmenys (nes jie yra santykinai minkšti). Daugėjant įbrėžimų, tokių stalviršių išvaizda tampa matinė. Jei taip nutinka, akmens paviršius galima atnaujinti specialiais įrankiais ir priemonėmis juos šlifuojant, poliruojant, kristalizuojant ir impregnuojant. Akmens atnaujinimo darbus atlieka specialios įmonės - akmens priežiūros specialistai.

 

Dirbtinio kvarco ir keraminio akmens medžiagos yra daug atsparesnės įbrėžimams, o presuotas akmuo - visai nebraižus. Šios dirbtinio akmens rūšys atsparesnės ir rūgštims, todėl iš jų pagamintus stalviršius, o taip pat ir palanges, grindis bei laiptus galima valyti įprastais valikliais ir nereikia taip saugoti. 

 

Siena ir laiptų pakopos iš presuotos keramikos Neolith
Baltos marmuro plokščių grindys dera su juoda siena ir laiptų pakopomis iš dirbtinio akmens Neolith

Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt