Iš ko padarytas akrilinis akmuo ir kokios jo savybės?

 

Į praktiškai nesenstančią akrilinio akmens medžiagą neįsiskverbia bakterijos, grybelių sporos, neįauga apnašos. Taip yra todėl, kad jis gaminamas iš 2/3 natūralaus akmens ir 1/3 akrilinės dervos, papildomai įmaišant tik spalvos pigmento. Išeina aukščiausios kokybės neporėta medžiaga, mėgiama ne tik dėl grožio ir tvirtumo, bet ir dėl praktiškumo. Ją aukštoje temperatūroje (tam tikroje krosnyje) meistrai gali formuoti. Jei po dešimties ar dvidešimties metų gaminio paviršius nebeblizga, pakanka jį nupoliruoti, ir jis vėl bus kaip naujas, lyg ką tik pagamintas. Ar tikrai taip gali būti?

 

Neporėtas

Jei ant akrilinio akmens stalviršio išliesite burokėlių sulčių, vyno ar ištepsite rašalu, nesunkiai jį nuvalysite paprastomis indų plovimo priemonėmis. Net palikę spalvotas balas ant balto stalo kelioms dienoms, vėliau neturėsite problemų. Todėl akrilinio akmens stalviršiai vertinami ne tik privačiose virtuvėse ir voniose, bet ir viešosiose įstaigose – restoranuose, ligoninėse, gydyklose.

 

Lankstus

Aukštoje temperatūroje akrilinio akmens plokštę meistrai gali lankstyti ir formuoti. Kam? Kad išlankstytų jūsų plautuvę, lyg vienas kūnas įsiliejančią į stalviršį (sujungtą be jokių žymių), ar išlenktų apvalią stalo koją, jei tik tokios panorėsite. Taip sukuriami vingiuojantys turėklai, vonios, kupolai ir net įmantrių formų altoriai, kurių ir su žiburiu neatskirtum nuo originalo. Dėl akrilinio akmens lankstumo galima pagaminti labai elegantiškus, lengvus baldus, netgi baldus-skulptūras.

 

Vientisas

Akrilinio akmens gaminys visada bus vientisas, nebent norėsite kitaip. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys bus tvirtai sujungtos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Tai pagerins bendrą vaizdą, bus lengva valyti bei prižiūrėti, nesikaups dulkės ar nešvarumai.

 

Ekologiškas

Akrilinis akmuo neskleidžia į aplinką cheminių junginių, todėl tokius baldus namuose gali turėti net alergiški žmonės. Dėl šios savybės akrilinio akmens stalviršiai ir kiti paviršiai mėgiami gydymo įstaigose - odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose, net operacinėse gaminamos plautuvės ir stalai iš akrilinio akmens.

 

lengvai remontuojamas

Sugadintus akrilinio akmens baldus galima pataisyti taip, kad neliktų nė žymės. O kas nutiktų, jei užmestumėte cemento luitą ir baldas įskiltų ar  išdūžtų? Ogi suremontavus geram meistrui pažeistos vietos net su padidinamu stiklu neįžiūrėtumėte.

 

Lengvai prižiūrimas

Akrilinio akmens stalviršį pakanka reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su muilu. (Žr. straipsnio pradžią  - neporėtas, negraužia pelėsis ir neįsiskverbia bakterijos). Vengti abrazyvinių valymo pastų ir šepečių. Ir viskas.

 

Trūkumai

Kadangi akrilinio akmens sudėtyje yra akrilinės dervos, ant tokių paviršių nederėtų statyti karštų keptuvių ir puodų, ypač plokščiadugnių. Pjaustydami produktus naudokite pjaustymo lentelę, o ne pjaustykite ant stalviršio. Nors ir kieta bei tvirta, šią medžiagą aštriu daiktu galima subraižyti, įkirsti, įpjauti. Taip nutikus nesijaudinkite – naujai nupoliravus baldą žymės neliks. 

 

Žinomi akrilinio akmens BRENDAI

Corian, Meganite, Staron, Grandex


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt