Presuotas akmuo – kas tai?

 

Ši dirbtinio akmens rūšis skiriasi nuo kitų ne tik savo sudėtimi, bet ir gamybos ypatumais. Ji dar vadinama dirbtiniu granitu. Tokios plokštumos atrodo ypač moderniai ir pažvelgus sukuria lengvumo įspūdį, nes presuotas akmuo gali būti net labai plonas, bet tvirtumu ir atsparumu lenkia natūralų akmenį. Gamintojų teigimu, ši 100% natūrali medžiaga yra paskutinis aukščiausiųjų technologijų mados klyksmas. Ekologiškesnio pasirinkimo nė negali būti – juk presuoto akmens nereikia nei impregnuoti, nei dažyti, nei dengti kokiu nors laku. 

 

Kaip atsiranda presuoto akmens plokštė?

Kažin ar įsivaizduojate, ką presuoto akmens masė patiria prieš tapdama jūsų stalviršiu, grindimis ar siena? Šiai medžiagai naudojamas uolienų mišinys (trinta akmens masė, smėlis, molis) atlaiko baisų slėgį – trijų metrų ilgio plokštę prislegia maždaug dviejų Eifelio bokštų svoris. Supresuotos plokštės tikra šio žodžio prasme kepamos specialioje krosnyje, daugiau nei 1200 laipsnių karščio temperatūroje. Naudojant tokią technologiją, dalelės natūraliai viena su kita susilydo, o medžiaga įgyja išskirtinių fizinių ir mechaninių savybių. Paskutiniame gamybos etape plokštės paviršiuje atspausdinamas itin aukštos kokybės spaudas (printas).

 

Spalvų ir raštų įvairovė

Dažniausiai presuoto akmens plokščių raštas ir tekstūra matoma tik paviršiuje, o perpjovus medžiagą spalva būna lygi - raštas nepereina kiaurai per visą tūrį kaip natūralių akmenų. Gamintojams nuolat tobulinant savo technologijas, rinkoje atsiranda vis daugiau presuoto akmens plokščių, kurių raštas matyti per visą tūrį. Tokių gamintojų – vienetai, o medžiaga – kuo prabangesnė, tuo brangesnė. Gamintojai neatskleidžia savo technologijų, todėl skirtingų plokščių savybės skiriasi. Vienų gamintojų plokštės atsparesnės smūgiams, kitų – mažiau trapios, trečių – išskirtiniai raštai ir tekstūra.

 

SUNkiai pradeginsite ar subraižysite

Presuotas akmuo - itin kieta medžiaga, atspari braižymui ir ekstremaliam karščiui, tačiau savo patvarumą, atsparumą ir kietumą ji atskleidžia, kai priklijuojama ant tvirto pagrindo (sumontavus baldą, išklojus grindis ar sienas). Jei pagrindas netvirtas ar šiek tiek lankstus, plonos plokštės nuo spaudimo ir lenkimo gali skilti. Atsiminkite, kad standartinis plokštės storis -  12 mm. Ši medžiaga gali būti ir visai plonytė - vos 3 mm, 4 mm ar 6 mm. Iš plonų plokščių gaminami baldų fasadai, židinių apdaila, vidaus ir lauko sienų apdaila. Kad ir kaip stengtumėtės, kokybiškos presuoto akmens plokštės nepradeginsite ir peiliu nesubraižysite. Kai kurių gamintojų plokštės atsparios dažams – net grafiti piešiniai lengvai nuvalomi. Dėl pastarosios savybės jomis kartais apdailinami mokyklų fasadai ir net visos sienos.

 

Nejau nėra minusų?

Minusų yra, bet daugiau gamintojui, o ne naudotojui. Kai kurių rūšių presuotai keramikai apdirbti reikia specialių pjūklų, įrankių ir ypatingo įgudimo, nes pjaunant įprastais akmens pjūklais plokštė dėl savo kietumo ir nepaslankumo gali skilti, nutrupėti jos kraštai. Neatsargiai transportuojant irgi nutinka negerų dalykų – gaminys sukratytas gali skilti, lūžti. Šiai medžiagai būtinas tvirtas ir nelankstus pagrindas, tik tada ji atskleis savo kietumą ir gerąsias savybes. Presuoto akmens grindis galima kloti tik ant išlyginto betono, juo labiau į tai reikėtų atkreipti dėmesį statant sunkius baldus. Prisiminkite – tai ne plytelė, o trijų metrų ilgio plokštė.

 

Žinomi presuoto akmens gamintojai

Neolith, Dekton, Lapitec

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt