Skalūnas

 

Skalūnas - viena iš seniausių pasaulyje plonais sluoksneliais ir plokštelėmis skylanti natūrali uoliena. Skalūno gaminius charakterizuoja netolygi, sloksniuota  faktūra  bei  žemės spalvos: juoda, pilka, žalsva, rausva. Skalūnas yra palyginti  lengva, atspari drėgmei bei atšiauriam klimatui uoliena, kuri ypač tinkama  stogų bei įvairios paskirties pastatų dangai. Šio akmens plytelės ir stogų bei fasadų danga vertinami kaip vieni iš tvirčiausių bei ilgaamžiškiausių natūralaus akmens gaminių.

Išskiriamos dvi skalūnų grupės: nuosėdiniai ir kristaliniai (metamorfiniai). Kristaliniai skalūnai susidaro, kai kitos uolienos judant žemės sluoksniams taip stipriai suspaudžiamos, kad jose esantys kristalai subyra, įgyja naujas formas, susispaudžia į juostas. Nuosėdiniai skalūnai formuojasi arčiau žemės paviršiaus, kur žemesnė temperatūra ir mažesnis slėgis. Čia vyksta dūlėjimo procesai ir formuojasi nuosėdinių uolienų klodai. Uolienoms irstant, upėse, jūrose ir vandenynuose kaupiasi nuosėdos. Jos sudaro smėlio, molio, kreidos ir kitokius sluoksnius. Judant žemės plutai, per milijonus metų nuosėdinės uolienos nugrimzta žemyn. Kuo toliau, tuo jas veikia aukštesnė temperatūra ir didesnis slėgis. Dėl šių sąlygų ima formuotis nauja uoliena – moliai virsta skalūnais. 

 


Skalūno apdirbėjai

Skalūno kokybė bei savybės priklauso nuo jo sudėtinių medžiagų. Kuo skalūne mažiau geležies, kalcito priemaišių, tuo jo gaminiai atsparesni drėgmei bei žemai temperatūrai. Atsižvelgiant į skalūno rūši, skiriasi skalūno gaminių panaudojimo  interjere ar pastatų išorėje galimybės (plytelėms ar stogų bei fasadų dangai). Skalūno plytelės naudojamas grindims ir sienų apdailai. Savo iškilia tekstūra jos suteikia interjerui originalumo. Skalūno plytelės kvėpuoja ir išlaiko komfortišką aplinkos temperatūrą. Jos neslidžios, todėl ypač tinka grindims. Dėl išskirtinės tekstūros ant jų malonu vaikščioti basomis. Skalūno savybės

 1. Skyla sluoksniais
 2. Atsparus aplinkos veiksniams (rūgštims, korozijai)
 3. Atsparus dilimui
 4. Atsparus braižymui
 5. Atsparus ugniai
 6. Atsparus temperatūros pokyčiams
 7. Atsparus tempimui ir gniuždymui
 8. Tinka lauko projektams
 9. Kietumas pagal Moso skalę – 6.
 10. Nebrangus
 11. Nereikia impregnuoti.

Skalūno sienelė

Kam naudojamas skalūnas

 

Grindims

Sienoms

Laiptams

Terasoms

Stogams

Fasadams 

SPA Skalūno pavyzdžiai


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt