kokią stalviršio briauną pasirinkti?

 

Kiekviena virtuvės detalė prisideda prie jos bendro stiliaus. Akmeninio stalviršio briaunos yra svarbus virtuvės akcentas: pasirinkę tinkamą briaunų profilį, išryškinsite arba sukursite savo virtuvės charakterį. O gal ir namų palanges ketinate gaminti iš akmens? Tuomet tą patį galima pasakyti ir apie palangių briaunų ryšį su kambarių dizainu. Palangių briaunas galima priderinti prie jau esamo svetainės ar miegamojo stiliaus, arba atvirkščiai - suteikti šioms erdvėms tam tikrą stilių panaudojus atitinkamą palangių briaunų profilį. 

 

Dažniausi Briaunų frezavimo būdai

 

Ką derėtų žinoti apie stalviršių ir palangių briaunas siekiant ne tik gražaus, bet ir praktiško interjero?

  1. Kuo didesnis briaunos frezavimo spindulys (radiusas), tuo briauna atsparesnė smūgiams. Tai reiškia, kad užapvalintas stalviršio ar palangės kraštas bus mažiau trapus. Mažiau šansų, kad toks kraštas nuskils ar nuduš trinktelėjus sunkiu ar aštriu daiktu. Tose vietose, kur yra didelė smūgių rizika (pavyzdžiui, kriauklėse), rekomenduojama naudoti 2 mm spindulio briauną. Tai geriausias variantas tarp estetikos ir patvarumo.
  2. Kita vertus, kuo didesnis briaunos frezavimo spindulys, tuo labiau išryškėja vidinė stalviršio spalva (plokštės tūrio tekstūra). Tai neturi reikšmės, jei gaminate stalviršį iš natūralaus akmens ar kvarcinio akmens, nes šių medžiagų vidaus spalva yra tokia pati, kaip ir plokštės paviršiaus spalva (raštas yra pilnaviduris). Tačiau gaminant stalviršį ar palangę iš keramikos, porceliano ar presuoto akmens pastebėsite, kad ne visų plokščių tūrio spalva ir raštas yra tokie patys, koks plokštės paviršius. Daugumos šių plokščių vidus yra vienspalvis.
  3. Kuo mažiau briaunoje yra išfrezuotų griovelių ir bangų, tuo lengviau stalviršį prižiūrėti. Aptakiose briaunose neužstringa nešvarumai ir dulkės, nereikia nuo briaunų krapštyti įstrigusių maisto likučių.
  4. Jei namuose yra mažų vaikų, verčiau rinkitės šiek tiek užapvalintus stalviršio kraštus. Lygios, švarios linijos atrodo nuostabiai, tačiau statūs kampai lakstantiems vaikams gali būti pavojingi.

Tiesi briauna

Tiesi stalviršio briauna sušvelnintais kraštais
01-Tiesi stalviršio briauna sušvelnintais kraštais
02-Tiesi stalviršio briauna sušvelnintu viršutiniu kraštu
02-Tiesi stalviršio briauna sušvelnintu viršutiniu kraštu
03-Tiesi stalviršio briauna stipriau sušvelnintais kraštais
03-Tiesi stalviršio briauna užapvalintais kraštais

 

Tiesi briauna yra 90 laipsnių kampu nupjauta plokščia ir lygi priekinė briauna. Ji ypač tinka moderniam, minimalistiniam virtuvės interjerui ir dera prie daugumos šiuolaikinių architektūros stilių. Tokia briauna vizualiai padeda išgauti storiausią įmanomą stalviršio išvaizdą iš esamos plokštės storio. Kiti briaunų profiliai plokštę vizualiai suplonina. Šią briauną galima sušvelninti šiek tiek užapvalinant viršutinį ar abu kraštelius, kad ji nebūtų per daug aštri. Sušvelnintos briaunos yra saugesnės vaikams ir sumažina kraštelių aptrupėjimo riziką nuo smūgių. Lyginant su visais kitais profiliais, sušvelnintas briaunas lengviausia valyti. Be to, ant stalviršio išlieti skysčiai nulaša tiesiai ant grindų, užuot nuvarvėję užapvalintais kraštais iki spintelių ir jomis žemyn. Tiesios briaunos jums puikiai tiks, jei siekiate švaraus dizaino.


apvali briauna

04-Pusmėnulio formos stalviršio briauna
04-Pusmėnulio formos stalviršio briauna 1
05-Pusmėnulio formos stalviršio briauna
05-Pusmėnulio formos stalviršio briauna 2
06-Mėnulio formos stalviršio briauna
06-Mėnulio formos stalviršio briauna

 

Apvali briauna gali būti dviejų tipų - pusmėnulio formos (užapvalinta viršuje ir plokščia apačioje) arba užapvalinta iš abiejų pusių. Lenktos linijos suteikia stalviršiui švelnesnės, šiltesnės išvaizdos. Jei norite, kad stalviršį būtų lengva valyti, verčiau rinkitės pusmėnulio formą, o ne užapvalintą iš abiejų pusių. Tuomet ant stalviršio išsilieję skysčiai varvės tiesiai ant grindų, o ne tekės per spinteles, durelėmis žemyn. Iš abiejų pusių užapvalinta briauna geriausiai tinka stalviršiams ir saloms su ilgesne iškyša, pvz. pusryčių kampui ar baro stalviršiui. Kuo labiau užapvalinta briauna, tuo ji atsparesnė smūgiams, jos įskilimo tikimybė labai maža. Dėl lenkto profilio stalviršiai su apvaliomis briaunomis atrodo plonesni. 


Kampuota briauna

Viršuje 45 laipsnių kampu nukirsta stalviršio briauna
07-Viršuje 45 laipsnių kampu nufrezuota briauna
Viršuje nukirsta stalviršio briauna
08-Viršuje giliai nufrezuota stalviršio briauna
09-Iš abiejų pusių kampuota stalviršio briauna
09-Iš abiejų pusių kampuota stalviršio briauna

 

Kampuota briauna suteikia stalviršiui griežtumo ir tinka prie modernaus, tvarkingo, šiuolaikiško ir šalto virtuvės stiliaus. Briaunas galima nukirsti įvairiu kampu iš viršaus arba iš abiejų pusių. Dažniausiai pasirenkamas 45 laipsnių nukirtimo kampas viršutinėje stalviršio briaunoje. Galima nukirsti tik stalviršio kraštelį arba nuimti gilesnį nuožulnų kampą, priklausomai nuo siekiamo efekto. Kampuota stalviršio briauna yra atsparesnė smūgiams negu stati. Maža tikimybė, kad ji įskils ar nutrupės kaukštelėjus sunkiais puodais ir keptuvėmis. Tačiau kuo nuožulnesnis kampas ir kuo daugiau stalviršio tūrio nupjauta, tuo stalviršio kraštas darosi plonesnis ir mažėja briaunos atsparumas smūgiams.


smailėjanti briauna

10-Smailėjanti į apačią kampuota briauna
10-Smailėjanti į apačią kampuota briauna
11-Smailėjanti į viršų kampuota briauna
11-Smailėjanti į viršų kampuota briauna
12-Smailėjanti į apačią užapvalinta briauna
12-Smailėjanti užapvalinta briauna

 

Smailėjanti briauna suteikia stalviršiui plonumo efektą. Tokios briaunos ypač tinka moderniam, minimalistiniam stiliui. Dar didesnį vizualinį stalviršio plonumo efektą pasieksite, jei pasirinksite nufrezuoti apatinį briaunos kampą, o viršutinį paliksite statų arba šiek tiek sušvelnintą. Tokia briauna bus patogi, jei po stalviršiu montuosite spinteles su durelėmis be rankenėliu, nes bus vietos užkišti pirštus. Šie briaunų frezavimo būdai suteikia stalviršiui lengvumo ir elegancijos.


Klasikinė briauna

Dupont stalviršio briauna
13-Dupont briauna
Ogee stalviršio briauna
14-Ogee briauna
Krioklio briauna waterfall
15-Krioklio briauna

 

Klasikinės briaunos dera daugumoje prancūziško ir Viduržemio jūros regiono stiliaus virtuvių, kuriose daug smulkių dizaino detalių. Dupont briaunos profilis išsiskiria nedideliu 90 laipsnių kampo apvadu, kuris leidžiasi žemyn kaip užapvalinta briauna. Dupont briauna paryškina virtuvės eleganciją ir prabangą, ypač jei derinama prie marmurinio stalviršio. Aštriame šios briaunos profilyje gali užsilaikyti maisto liekanos ir dulkės, todėl teks skirti daugiau laiko ir pastangų stalviršiui valyti. Ogee briauną išvalysite lengviau, bet atkreipkite dėmesį, kad jos viršutinis kraštelis labai aštrus ir status. Elegantiška Ogee briauna puikiai dera klasikinio ir tradicinio stiliaus virtuvėse. Trečioji - krioklio briauna tinka tada, kai siekiama, kad stalviršis taptų pagrindiniu virtuvės akcentu ir išryškintų pasirinkto akmens grožį. 


Kiti briaunų variantai


Kuo stalviršio briauna sudėtingesnė, tuo jos frezavimo kaina bus aukštesnė. Ir atvirkščiai - standartinių briaunų pasirinkimas pernelyg neiškels stalviršio gamybos kaštų, nes paprasti frezavimo būdai pigesni. Stalviršis su išvingiuotomis nestandartinėmis briaunomis kainuos brangiau, nes prie jo reikia sugaišti daugiau laiko ir įdėti daugiau darbo. Įmantrios stalviršio briaunos ženkliai prisidės prie virtuvės išraiškingumo, tačiau paprastesnės briaunos bus universalesnės - tiks prie daugiau stilių, visada atrodys skoningai ir mažiau tikėtina, kad išeis iš mados. 


Pastorinta briauna

Pastorinta virtuvinio stalviršio briauna
Pastorinta keraminio vonios stalviršio briauna
Pastorinta virtuvės salos briauna iš keramikos

 

Dažnai galima pamatyti ne frezuotas, o dirbtinai pastorintas stačias stalviršių ar palangių briaunas. Šių briaunų priekinė dalis yra tokios pačios išvaizdos kaip ir stalviršio paviršius. Jei plokštė su gyslomis, dažniausiai briaunos gyslos suderinamos ir sutampa su stalviršio gyslomis. Žiūrint į tokį stalviršį atrodo, kad akmens gyslos lūždamos kampu per briauną leidžiasi žemyn. Toks kraštų apdirbimo būdas dažniausiai taikomas, kai stalviršiai gaminami iš plonų natūralaus ar dirbtinio akmens plokščių, arba keramikos ir porceliano plokščių, kurių vidinio užpildo spalva skiriasi nuo plokštės paviršaus spalvos. Tuomet stalviršio plokštė su briaunos priekine dalimi jungiama 45 laipsnių kampu. Tokios briaunos atrodo estetiškai, tvarkingai, prabangiai ir kartu minimalistiškai. Stalviršių ir palangių briaunas šiuo būdu galima storinti tiek, kiek reikia ir net nuleistti iki grindų. Pastorintas stalviršis atrodo tokio storio, kokia yra jo matoma briauna. 


Kokios briaunos tinkamiausios jūsų stalviršiui?

 

Negalėdami apsispręsti, kokios briaunos tinkamiausios jūsų stalviršiui, apžvelkite bendrą virtuvės stilių. Atkreipkite dėmesį į spintelių dureles, šviestuvus, prietaisus, sienelę nuo purslų ir grindų dangą. Taip pastebėsite jau susiformavusį ar dar tik naujai besiformuojantį interjero stilių. Pamatysite, ar virtuvėje vyrauja lenktos linijos ir sudėtingos formos, ar tiesios linijos ir švarus, aptakus stilius. Bendra detalių išvaizda padės apsispręsti ir dėl stalviršio briaunų. Tą patį galima pasakyti apie palangių briaunas kambariuose ar praustuvo spintelės briaunas vonioje.


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt