natūralaus akmens pristatymas studijoje "Arch Design"

 

Kovo pradžioje Baltic Stone pristatė keletą interjere naudojamų akmens rūšių ArchDesign studijos kolektyvui. Architektų komanda, daug dėmesio skirianti naudojamų medžiagų natūralumui ir vizualiniam išskirtinumui, susidomėjo dekoratyviais egzotiniais akmenimis. Pasak studijos vadovės Akiko Tutlys, svarbu klientams pasiūlyti ne tik originalų projektą, bet ir įdomią medžiagą. Dirbant su įvairaus mastelio ir paskirties architektūriniais objektais, naudinga turėti kuo platesnį medžiagų pasirinkimą ir spalvų paletę.

 

Židinio apdaila iš pilko marmuro / foto: ArchDesign
Židinio apdaila iš pilko marmuro / foto: Benas Šileika

 

Savo projektuose ArchDesign komanda naudoja įvairų natūralų akmenį, ypač granitą, marmurą, kvarcitą. Pavyzdžiui, Židinio namų interjere  svarbiausiu akcentu tapusio židinio dekorui panaudotas pilkas marmuras. Vienas iš pagrindinių užsakovo pageidavimų buvo didelis ir jaukus židinys svetainėje. Šį pageidavimą išpildė projekto autorė Miglė Šalnaitė, parinkdama pilko marmuro apdailą, tinkančią prie neutralaus namo stiliaus bei antikvarinių elementų. 

 

Siena iš Maer Charme natūralaus agato plokštės
Dekoratyvi svetainės siena iš Maer Charme natūralaus agato plokštės / foto: Maer Charme

 

Pristatymo metu daugiausiai laiko skyrėme egzotinio akmens rūšims aptarti, nes jos itin sudomino architektes. Egzotinių, kitaip vadinamų pusbrangių akmenų plokštės būna vientisos arba sudarytos iš mažesnių vienas prie kito sudėliotų ir specialiu glaistu suklijuotų tos pačios rūšies akmenų. Šviesai laidžias egzotikos plokštes apšvietus iš kitos pusės, išryškėja efektingas piešinys. Įsivaizduokite iki blizgumo nupoliruotus trijų metrų aukščio ir pusantro metro pločio mėlyno agato, violetinio ametisto, rožinio kvarcito luitus. Dramatiškai atrodo raudono jaspio, žalsvo amazonito, rusvai oranžinės tigro akies, suakmenėjusios medienos plokštės. Kiekviena tokia plokštė - tai gamtos sukurtas vienetinis meno kūrinys.

 

Židinio apdaila iš Emerald quartzite
Židinio apdaila iš smaragdinio kvarcito Emerald Quartzite / foto: Norbertas Tukaj

 

Kitam ArchDesign studijos projektui su židiniu itin tiko žalsvas smaragdinis kvarcitas Emerald Quartzite. Už granitą kietesnis kvarcitas dažnai nustebina pasakiškomis spalvomis ir raštais. Grynas kvarcitas būna baltas, bet jį nudažo akmenyje įsimaišiusios kitos uolienos. Interjero akcentu tapęs smaragdinio kvarcito židinys derinasi prie tame pačiame projekte naudojamų rusvų kedro dailylenčių ir molinio tinko. Ugnies liepsna žalsvame fone atrodo dar efektingiau. Šis šviesai laidus natūralus akmuo gali būti ir melsvas, gelsvas, rožinis, violetinis. Projekto su kvarcito židiniu autorės - architektės Akiko Tutlys ir Jūratė Norkutė.

 

Miegamojo siena iš Agate Phoenix plokštės
Peršviečiama siena miegamajame iš Maer Charme natūralaus agato plokštės Agate Phoenix / foto: Maer Charme

 

ArchDesign profesionalų dėmesį patraukė ir mūsų atvežti presuoto akmens pavyzdžiai. Komanda jau įgyvendino ne vieną projektą, kuriame panaudojo šią kiečiausią dirbtinio akmens rūšį, dar vadinamą dirbtiniu granitu. Didelio formato presuoto akmens plokštes gamina vos kelios kompanijos, nes tam reikia specialių technologijų, atkartojančių žemės gelmių karštį ir slėgį. Tokiomis ekstremaliomis sąlygomis suformuojama ypač kieta, visiškai natūrali ir aplinkos poveikiui atspari medžiaga. Populiariausi presuoto akmens brendai – Neolith, Dekton, Lapitec.

 

Virtuvės stalviršis ir sala iš Dekton presuoto keraminio akmens
ArchDesign projektas - virtuvės stalviršis, sienelė ir sala iš Dekton presuoto keraminio akmens / foto: Mindaugas Lapinskas

 

Presuoto akmens paviršiai puošia ne vieną ArchDesign studijos įvykdytą projektą. Nuotraukoje matomi Dekton stalviršiai ir sienelė papildė architekčių Miglės Šalnaitės ir Vidos Miškūnaitės Jarošienės antram gyvenimui prikeltus klientų namus. Išskirtinis šio interjero bruožas – subtilus ir skoningas natūralių medžiagų derinys: tekstūrinė tamsi mediena, veidrodžiai, pilkas akmuo, juodas metalas. Savo tekstūra ir sudėtimi presuoto akmens medžiagos artimiausios natūraliam akmeniui, o spalvų ir raštų įvairovė - itin plati. 

 

SPA salono praustuvai iš balto Corian akrilinio akmens
Bokšto SPA praustuvai iš balto Corian akrilinio akmens / foto: Norbertas Tukaj

 

Kuriant šiuolaikinį interjerą beveik neapsieinama be akrilinio akmens (dar vadinamo lietu akmeniu), todėl aptarėme ir jį. Akrilinį akmenį savo projektuose ArchDesign naudoja ne vienerius metus. Lietuvoje populiarūs CorianMeganiteStaron akrilinio akmens brendai, bet yra ir kitų. Savo savybėmis lietas akmuo stipriai skiriasi nuo kvarcinio, keraminio, presuoto akmens. Ši medžiaga aukštoje temperatūroje tampa lanksti, todėl iš jos plokščių galima formuoti bet kokių formų plautuves ir nestandartinius, banguotus baldus. Lieta plautuvė integruojama į stalviršį be matomų siūlių ir tarpų, o tokie vientisi paviršiai praktiški virtuvėje ir vonioje. Lietas akmuo turi reikiamus higienos sertifikatus, jį galima naudoti restoranuose, gydymo įstaigose, viešbučiuose.

 

Bokšto SPA praustuvams ir stalviršiams ArchDesign panaudojo baltą Corian akrilinį akmenį
Bokšto SPA praustuvams ir stalviršiams ArchDesign panaudojo baltą Corian akrilinį akmenį / foto: Norbertas Tukaj

 

ArchDesign komanda akrilinį akmenį kūrybiškai pritaikė Bokšto SPA baseino zonos projekte Vilniuje. SPA buvo įkomponuota komplekso didžiajame kieme, požeminėje dalyje. Perimetru tarp pastatų išsidėsčiusiuose istoriniuose rūsiuose suplanuotos procedūrų, persirengimo, dušų ir kitos pagalbinės patalpos. Pasak projekto autorės architektės Akiko Tutlys, netaisyklingos patalpų formos ir riboti dydžiai autentiškuose rūsiuose buvo nemažas iššūkis. Reikėjo rasti techniškai įgyvendinamus sprendimus, atitinkančius ir aukštus užsakovo estetikos reikalavimus, ir statybos techninius reglamentus, tuo pačiu – išsaugoti vertingų istorinių statinių autentiką.

 

Dizaino studijos ArchDesign kolektyvas
Architektūros studijos ArchDesign kolektyvas

 

Pabaigai pakalbėjome apie įvairiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius akmens apdirbėjus. Dauguma jų dirba ne tik su natūraliu akmeniu, bet ir su visokių tipų dirbtinio akmens medžiagomis. Akmens apdirbimo firmas lengva surasti interaktyviame Lietuvos akmens apdirbėjų žemėlapyje.

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt