Dirbtinio akmens paviršius lengva prižiūrėti

 

Norėdami sukurti modernų interjerą namuose ar verslo įstaigose, tikrai išgirsite apie stilingai atrodančius ir mažai priežiūros reikalaujančius dirbtinio akmens paviršius. Aukštųjų technologijų pagalba pagaminti akrilinio, kvarcinio, presuoto ir keraminio akmens stalviršiai nepelyja, nedūlėja, netrupa ir neišsidėvi. Jie neįgeria skysčių, nes mažai porėti, o spalvų paletė beveik beribė. Šios medžiagos tinka ne tik horizontaliems paviršiams, tokiems kaip stalai, vonios, praustuvai ar palangės, bet ir vertikaliems – baldų fasadams, kojoms, sienoms. Iš šių medžiagų kuriami įspūdingų formų ir dizaino barai, registratūros ir kitos viešųjų erdvių detalės.

 

Vonios praustuvo stalviršis iš porcelianinio akmens Laminam atrodo prabangiai ir nereikalauja priežiūros
Vonios praustuvo stalviršis iš porcelianinio akmens Laminam atsparus drėgmei, prabangiai atrodo ir beveik nereikalauja priežiūros

Kokį dirbtinį akmenį pasirinkti?

 

Visų pirma pagalvokite, kokia bus jūsų gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių, o tada spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė, presuota ar keraminė medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikriausiai nepamainomas ir patogiausias bus akrilinis akmuo, dar vadinamas lietu akmeniu. Iš jo meistras išlankstys ir plautuvę, kurią integruos į stalviršį be tarpų ir siūlių, nematoma siūle prie jo priklijuos spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose galėtų kauptis vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo tinka elegantiškoms lenktų formų registratūroms, meniškiems baldams bei neįprastiems projektams viešosiose erdvėse.

 

Su stalviršiu sujungtas vonios praustuvas iš akrilinio akmens Corian
Su stalviršiu sujungtas vonios praustuvas iš akrilinio akmens Corian

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar virtuvės salą, puikiai atrodys ir ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai. Skandinavijoje tai jau ne vienerius metus vyraujanti tendencija, ten jokia interjero paviršiams naudojama medžiaga kol kas nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo kvarcinio akmens svetainės stalas, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Į šią neporėtą medžiagą neįsigeria skysčiai – ant paviršiaus galite išlieti burokėlių sulčių, pribarstyti kario. Nuvalius stalviršį su indų plovikliu ir kempinėle, dėmių neliks. Pamirškite vaškus ir impregnantus.

 

Virtuvės stalviršis iš kvarcinio akmens Sodostone
Virtuvės stalviršis iš kvarcinio akmens Sodostone

 

Jei ant stalviršio ketinate pjaustyti daržoves ar kūrenti laužą, tuomet jums prireiks presuoto akmens, dar vadinamo dirbtiniu granitu. Dėl atsparumo temperatūrų pokyčiams ir išorės poveikiui, presuotas akmuo tinka lauko griliams, baseinų aikštelėms. Presuotą akmenį galima naudoti net didelio judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi neįgeria skysčių ir atsparus UV spinduliams, jis tinka fasadams. Šių paviršių taip pat nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas presuotam akmeniui nebaisus. Iš plono presuoto akmens plokščių gaminamos baldų durelės, šonai, fasadai. Interjero erdvė, kurioje yra presuoto akmens gaminių, atrodo tikra modernumo viršūnė.

 

Stalviršis ir sienelė iš dirbtinio granito
Stalviršis ir sienelė iš presuoto akmens (dirbtinio granito)

 

Keraminis ir porcelianinis akmuo primena presuotą akmenį, tik jis nėra toks kietas ir atsparus ekstremalioms sąlygoms. Šių medžiagų plokštės dažniausiai būna 12 mm ir 6 mm storio, bet pasitaiko ir kitokių variantų. Iš keramikos ir porceliano taip pat gaminami stalviršiai, sienelės nuo purslų ir baldų paviršiai. Plonos plačiaformatės keramikos plokštės ypač patogios apdailinti židiniams, dengti sienoms, grindims. Jomis galima "aprengti" virtuvės salas, spinteles, duris. Gražiai atrodo keraminiai baldų fasadai. Porceliano ir keramikos paviršių nereikia impregnuoti, juos lengva valyti ir prižiūrėti.

 

Keraminiai spintelių fasadai, cokolis ir grindys
Keraminiai spintelių fasadai, cokolis ir grindys

Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt