Keramikos ir porceliano stalviršiai - 6 pranašumai

 

Didelio formato keramikos ir porceliano plokštės, iš kurių gaminami virtuvės ir vonios stalviršiai, klojamos grindys, dengiamos sienos, turi daug puikių savybių. Tokie paviršiai neteplūs, neįgeria skysčių, jų nereikia impregnuoti. Keraminis stalviršis bus nebraižus, tvirtas ir atsparus karščiui, bet kartu - lengvas, modernus ir elegantiškas. Kai kurių aukščiausiomis technologijomis pagamintų keraminio akmens plokščių tiesiog neįmanoma vien pažvelgus atskirti nuo tikro akmens. 

 

Virtuvės sala iš keraminio akmens
Virtuvės sala iš keraminio akmens Laminam

Neteplus

Keraminių ir porcelianinių stalviršių paviršiai yra neporėti, todėl skysčiai į juos neįsigeria. Dėmes nuo tokių plokštumų lengva nuvalyti paprasčiausiomis priemonėmis. Porcelianiniai ir keraminiai paviršiai atsparūs daugumai cheminių medžiagų, todėl ant jų neatsiranda matinių dėmių nuo rūgščių maisto produktų ir gėrimų. Šios medžiagos higieniškos ir idealiai tinka vonios kambariams. Jos nereikalauja daug priežiūros, jų nereikia impregnuoti. 

 

Atsparus karščiui

Keramikos ir porceliano plokštės gaminamos iš kruopščiai atrinktų ir dirbtinai sutankintų molių ir skalūnų miltelių. Techninėse charakteristikose rašoma, kad porcelianiniai stalviršiai atsparūs karščiui iki 200 °C, tačiau turint galvoje, kad gamybos metu plokštės kaitinamos maždaug 1200 °C temperatūroje, jų atsparumas yra kur kas didesnis. Mažai tikėtina, kad ant keraminių paviršių pastatyti karšti puodai juos sugadins, tačiau dėl saugumo medžiagų gamintojai vis vien rekomenduojama naudoti padėklus.

 

Keraminė Level plokštė atrodo lyg siena iš tikro akmens
Keraminė Level plokštė atrodo lyg siena iš tikro akmens

nebraižus

Dėl savo universalumo ir atsparumo išorės veiksniams keraminis akmuo gali būti naudojamas ten, kur dauguma natūralaus akmens rūšių netinka. Juo galima iškloti plotus aplink baseinus, apipavidalinti lauko barus, dengti kieme esančius stalus. Keraminis akmuo nesibraižo ir atsparus cheminėms medžiagoms. Tiesa, glazūruotą jo paviršių galima subraižyti keraminiais peiliais. Dėl atsargumo pjaustyti maisto produktus geriau ant virtuvinės lentelės, o ne tiesiai ant stalviršio.

 

Lengvas

Porcelianą ir keramiką galima formuoti plonais ir dideliais lakštais, kurie puikiai tinka sienoms ar grindims kloti. Šių medžiagų privalumas tas, kad minimalus plokščių storis gali būti vos 3-6 mm (standartinis storis -  12 mm). Iš plonų plokščių gaminami baldų fasadai, židinių apdaila, vidaus ir lauko sienų apdaila. Keraminiai paviršiai ypač vertinami daugiaaukščiuose pastatuose ir kitose vietose, kur sunkios natūralaus akmens plokštės nepraktiškos. Lengvas ir plonas keramikos plokštes nesudėtinga transportuoti. Kad plokštė būtų tvirtesnė ir mažiau pažeidžiama, jos blogojoje pusėje priklijuojamas nuo smūčių ir pažeidimų saugantis tinklelis. 

 

Keramikos plokštės gali būti 3 m ilgio ir 1,5 m pločio nuotraukoje - Emil keraminė plokštė
Level keramikos plokštės yra daugiau nei 3 m ilgio ir 1,5 m pločio

Ilgaamžis

Keraminiai ir porcelianiniai virtuvės stalviršiai yra kieti, tvirti ir gerai atlaiko smūgius. Keramika savo tvirtumu prilygsta akmeniui. Keraminis stalviršis, grindys, siena nekeičia išvaizdos net tuomet, kai patalpa intensyviai naudojama daug metų. Šios medžiagos taip pat atsparios ultravioletiniams spinduliams, o tai reiškia, kad neblunka nuo saulės. Iš keramikos galima gaminti net lauko virtuvės stalviršius.

 

Perdirbamas

Keraminiai ir porcelianiniai stalviršiai gaminami iš natūralaus, neapdoroto molio, todėl po daugelio metų naudojimo senus stalviršius galima perdirbti.

 

Siena iš Level plačiaformatės keramikos
Siena iš Level plačiaformatės keramikos, kurios gamintojas - Emilgroup

Į ką atkreipti dėmesį

Keramikos plokščių raštas ir tekstūra dažniausiai matomi tik paviršiuje. Pažiūrėjus iš krašto ar perpjovus medžiagą, pjūvio spalva būna lygi (raštas nepereina kiaurai per visą tūrį kaip natūralių akmenų arba dirbtinio kvarcinio akmens). Kai kurių keramikos plokščių raštas matosi per visą jų storį. Yra porceliano plokščių, kurios tiesiog pribloškia savo realistine 3D išvaizda, atkartojančia marmuro, onikso, granito tekstūrą. Jei norite stalviršio su klasikinėmis, ornamentinėmis ar lenktomis briaunomis, jums reikės pilnavidurės keraminės plokštės, o ne tokios, kurios tekstūra matyti tik paviršiuje. Gražiai atrodo keraminis stalviršis su pastorinta vertikalia briauna.


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt