7 Unikalios akrilinio akmens savybės

 

Į akrilinio akmens stalviršius neįsiskverbia bakterijos, grybelių sporos, neįauga apnašos. Taip yra todėl, kad akrilo lakštai gaminami iš 2/3 natūralaus akmens ir 1/3 akrilinės dervos, papildomai įmaišant tik spalvos pigmento. Išeina aukščiausios kokybės neporėta medžiaga, mėgiama ne tik dėl grožio ir tvirtumo, bet ir dėl praktiškumo. Akrilinį akmenį meistrai aukštoje temperatūroje (tam tikroje krosnyje) gali formuoti. Jei po dešimties ar dvidešimties metų gaminio paviršius nebeblizga, pakanka jį nupoliruoti, ir jis vėl atrodys naujas, lyg ką tik pagamintas. Ar tikrai taip gali būti?

 

Altorius bažnyčioje iš akrilinio akmens
Iš akrilinio akmens pagamintą bažnyčios altorių sunku atskirti nuo tikro akmens altoriaus / gamintojas: Gforma

Neporėtas

Jei ant akrilinio akmens stalviršio išliesite burokėlių sulčių, vyno ar ištepsite rašalu, nesunkiai jį nuvalysite įprastomis indų plovimo priemonėmis ir kempinėle. Be vargo pašalinsite net ant balto akrilinio akmens stalo keletą dienų paliktas spalvotas dėmes. Beporiai lieto akmens paviršiai neįgeria skysčių, todėl jie vertinami ne tik privačiose virtuvėse ir voniose, bet ir viešosiose įstaigose – restoranuose, ligoninėse, gydyklose.

 

Praustuvo stalviršis su borteliu prie sienos iš akrilinio akmens susijungia be tarpo ir žymės
Akrilinio akmens stalviršis su borteliu sujungiamas be žymės ir be tarpo / gamintojas: Gforma

Lankstus

Aukštoje temperatūroje akrilinio akmens plokštę meistrai gali lankstyti ir formuoti. Kam? Kad išlankstytų jūsų plautuvę, lyg vienas kūnas įsiliejančią į stalviršį (sujungtą be jokių žymių), kad išlenktų apvalią stalo koją, jei tik tokios panorėsite. Taip sukuriami vingiuojantys turėklai, vonios, kupolai ir net įmantrių formų altoriai, kurių ir su žiburiu neatskirtum nuo originalo. Dėl akrilinio akmens lankstumo galima pagaminti elegantiškus, lengvus baldus, netgi baldus-skulptūras.

 

Praustuvai iš akrilinio akmens su stalviršiu susijungia į vientisą baldą be žymių ir tarpų
Praustuvai iš akrilinio akmens su stalviršiu susijungia į vientisą baldą be žymių / gamintojas: Gforma

Vientisas

Akrilinio akmens virtuvės sala, registratūra ar stalas bus vientisas, nebent norėsite kitaip. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys bus tvirtai sujungtos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Nematomi lakštų sujungimai pagerina bendrą vaizdą, palengvina gaminio valymą bei priežiūrą, nelieka tarpų nešvarumams kauptis. Iš akrilinio akmens galima sukurti įspūdingų apimčių ir formų architektūrinių detalių.

 

Registratūra verslo centro hole iš akrilinio akmens - meno kūrinys
Registratūra verslo centro hole iš akrilinio akmens - meno kūrinys / gamintojas: Gforma

Peršviečiamas

Kai kurie akrilinio akmens lakštai praleidžia iš kitos pusės sklindančią šviesą, todėl tinka kūrybiškai naudoti interjere. Iš tokių lakštų galima suformuoti šviečiančias registratūras, kolonas, dekoratyvines sienas. Tam baldų vidinėje pusėje įmontuojamos LED juostos arba kiti šviesos šaltiniai. Tamsiu paros metu tokie baldai skleidžia jaukų apšvietimą.

 

Šviesos nepraleidžiančiuose akrilo paviršiuose galima išfrezuoti šviečiančias raides ir ornamentus - tereikia iš blogosios pusės paploninti lakšto storį ir baldo viduje įmontuoti LED šviestuvus. Tada įjungus šviesą baldas nepersišvies, o šviesą skleis tik išfrezuotos detalės. Šviesos ryškumas priklausys nuo išfrezuoto sluoksnio storio. Šviečiančius ornamentus galima įkomponuoti visame sienos plote arba tik tam tikrose vietose, pvz. išfrezuoti šviečiantį firmos logotipą, kuris išjungus šviesą išnyktų. 

 

Akrilinio akmens balduose galima įkomponuoti šviečiančių detalių
Akrilinio akmens balduose galima įkomponuoti šviečiančių detalių

Ekologiškas

Akrilinis akmuo neskleidžia į aplinką cheminių junginių, todėl tokius baldus namuose gali turėti net alergiški žmonės. Dėl šios savybės akrilinio akmens stalviršiai mėgiami gydymo įstaigose - odontologijos klinikose, ligoninėse, poliklinikose, net operacinėse gaminamos plautuvės ir stalai iš akrilinio akmens.

 

Gaminant stalviršį su plautuve iš akrilinio akmens galima išfrezuoti vandens nubėgimo griovelius
Gaminant stalviršį su plautuve iš akrilinio akmens galima išfrezuoti vandens nubėgimo griovelius

lengvai remontuojamas

Sugadintus akrilinio akmens baldus galima pataisyti taip, kad neliktų nė žymės. O kas nutiktų, jei ant stalviršio užmestumėte cemento luitą ir baldas įskiltų ar išdūžtų? Kai meistras jį suremontuos, pažeistos vietos neįžiūrėsite net su padidinamuoju stiklu. Po kelerių metų stalviršio paviršius nebeblizga? Maža bėda - pakanka jį nupoliruoti, kad vėl atrodytų kaip naujas.

 

Iš aukštoje temperatūroje lankstaus akrilinio akmens galima pagaminti apvalius praustuvus ir aptakių formų baldus
Iš aukštoje temperatūroje lankstaus akrilinio akmens gaminami apvalūs praustuvai, lenktadugnės plautuvės ir aptakių formų baldai

Lengvai prižiūrimas

Akrilinio akmens stalviršį pakanka reguliariai nuplauti šiltu vandeniu su muilu. Ir viskas. Svarbiausia - venkite abrazyvinių valymo pastų ir šepečių. Tam tikri valikliai ir cheminės medžiagos gali pažeisti akrilinių stalviršių paviršių ir pakeisti spalvą. Reikėtų vengti ir sąlyčio su kanalizacijos bei orkaičių valikliais, dažų nuėmikliais, tirpikliais, acetonu.

 

Akriliniam akmeniui valyti pakanka minkštos kempinėlės ir įprasto indų ploviklio
Akrilinio akmens paviršiams valyti pakanka minkštos kempinėlės ir įprasto indų ploviklio

Trūkumai

Kadangi akrilinio akmens sudėtyje yra akrilinės dervos, ant šių paviršių nederėtų statyti karštų keptuvių ir puodų, ypač plokščiadugnių. Pjaustydami produktus naudokite pjaustymo lentelę, o ne pjaustykite ant stalviršio. Nors ir kieta bei tvirta, šią medžiagą aštriu daiktu galima subraižyti, įkirsti, įpjauti. Taip nutikus nesijaudinkite – naujai nupoliravus baldą žymės neliks. 

 

Akrilinio akmens stalviršyje galima išfrezuoti šiukšliadėžės dangtį ir kitų detalių
Akrilinio akmens stalviršyje galima įmontuoti šiukšliadėžės dangtį

Žinomi akrilinio akmens gamintojai

Staron, Corian, Meganite

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt