dirbtinis akmuo

Dirbtinio akmens stalviršiai, sienelės, barai savo tekstūra ir raštais primena gaminius iš natūralaus akmens. Šios ypač tvirtos medžiagos gaminamos aukštųjų technologijų pagalba ir puikiai tinka bet kokiame interjere. Dėl lengvos priežiūros ir ilgus metus nekintančios išvaizdos jos vis labiau vertinamos. Viskas, ko jums reikės virtuvėje – tai kempinėlė, muilas ir vanduo. 


akrilinis

Lieto akmens stalviršis su įmontuota plautuve

kvarcinis

Kvarcinio akmens stalviršis su sienele

Presuotas

Presuotas akmuo dirbtinis granitas židinys

Keraminis

Stalviršiai iš keramikos ir porceliano


Kuo YPATINGAS dirbtinis akmuo?

 

Dirbtinio akmens paviršiai namuose, viešbučiuose, restoranuose, medicinos įstaigose vertinami dėl jų praktiškumo, kietumo ir plokščių plonumo. Dirbtinio akmens plokštės yra neporėtos arba labai mažai porėtos. Ši savybė lemia tai, kad į stalviršio paviršių neįsiskverbia išlieti skysčiai, todėl juos lengva valyti ir prižiūrėti, reikia mažiau saugoti negu natūralaus akmens gaminius. Dirbtinio akmens paviršių nereikia impregnuoti, o akrilinį akmenį baldo gamybos procese galima dar ir lankstyti (termoformuoti).

 

Dirbtinio akmens stalviršiai dažniausiai yra tvirtesni ir mažiau trapūs negu pagaminti iš natūralaus akmens, pvz. marmuro ar onikso. Dirbtiniai akmens masės paviršiai nenukentėdami atlaiko didesnę trintį, smūgius, braižymą, UV spindulius. Iš dirbtinių akmens masės medžiagų minkščiausias ir braižiausias yra lietas akrilinis akmuo. Tačiau gera žinia ta, kad senus ar pažeistus lieto akmens paviršius galima suremontuoti ir iš naujo nupoliruoti tiek kartų, kiek tik reikia. Nupoliruotas lietas stalviršis vėl atrodo kaip naujas, nelieka jokių remontavimo žymių. 

 

Dirbtinio akmens plokščių standartinis storis yra 12 mm arba 20 mm. Plonesnės - 6 mm storio plokštės - dažniausiai naudojamos sienoms dengti ir baldų fasadams gaminti. Natūralaus akmens plokščių storis - 20-40 mm, jos būna daug sunkesnės ir didesnės apimties. Lengvesnes dirbtinio akmens plokštes papračiau transportuoti ir apdirbti, iš jų pagaminti stalviršiai lengvesni ir moderniai atrodo. Gaminant stalviršį galima vizualiai pastorinti briauną iki reikiamo storio, tačiau baldas nuo to žymiai nepasunkėja.


dirbtinio akmens apdirbėjai

Dirbtinio akmens apdirbėjas Arsenalas logo
Akrilinio akmens apdirbėjas Gforma logo


Dirbtinio akmens rūšys

  AKRILINIS KVARCINIS PRESUOTAS KERAMIKA
GAMINTOJAI

 

Corian

Meganite

Staron

Grandex

 

Silestone

Avant

Caesarstone

Radianz

 

Neolith

Dekton

Lapitec

 

Level

Emil

Laminam

KAS TAI?

70-75% natūralus akmuo (sumaltas į miltus) ir

25-30% dervų ir pigmentų

95-97% natūralus akmuo (sumaltas į miltus) ir

3-5% dervų ir pigmentų

100% natūralus - tai ekstremaliai aukštoje temperatūroje ir dideliame slėgyje sukepintos uolienos

 

Natūralus - tai aukštoje temperatūroje

sukepintos uolienos, gali būti rišamųjų medžiagų

IŠVAIZDA

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Reljefinis

Lygus 

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Matinis

Poliruotas

Vienspalvis

Raštuotas

Šiurkštus

Banguotas

Gruoblėtas 

Matinė

Poliruota

Vienspalvė

Raštuota

Šiurkšti

Banguota

Gruoblėta 

ATSPARUMAS KARŠČIUI Atsparus karščiui iki 100 °C, nestatyti karštų puodų ant paviršiaus Atsparus karščiui iki 150 °C, nestatyti karštų puodų ant paviršiaus Visiškai atsparus karščiui, galima statyti karštus puodus ant paviršiaus Atspari karščiui
BRAIŽUMAS Braižosi, bet įbrėžimus galima nupoliruoti; net ir stipriai pažeistą paviršių galima visiškai atnaujinti. Seną stalviršį galima nupoliruoti daug kartų. Nebraižus Išskirtinai nebraižus, reikia pasistengti, norint sugadinti Nebraiži
ŠVARA

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėtas

Antibakterinis

Naudojamas medicinoje

Naudojamas maisto pramonėje

NSF 51

Neporėta

Antibakterinę

Naudojama medicinoje

Naudojama maisto pramonėje

NSF 51

GAMYBA Gaminys išeina vientisas, be siūlių ir sudūrimų Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios Siūlės matomos, bet labai siauros ir lygios
PRIEŽIŪRA

Nereikia impregnuoti,

Senus gaminius galima visiškai naujai nupoliruoti

 

Nereikia impregnuoti

 

 

Nereikia impregnuoti

 

Nereikia impregnuoti


DIRBTINIO AKMENS SAVYBĖS

  ATSPARUS KARŠČIUI TRAPUS / DŪLĖJA BRAIŽOSI ĮGERIA SKYSČIUS PRALAIDUS ŠVIESAI
AKRILINIS     X   X
KVARCINIS  (x)        
PRESUOTAS X        
KERAMINIS x        

kokią dirbtinio akmens rūšį pasirinkti?

 

Pagalvokite, kokia bus jūsų gaminio paskirtis ir kokių tikitės estetinių savybių, o tada spręskite, ar jums reikalinga akrilinė, kvarcinė, keraminė ar presuota medžiaga. Jei renkatės vonios stalviršį, tikėtina, kad patogiausias bus akrilinis akmuo, pav. Corian. Iš jo meistras išlankstys praustuvą, integruos jį į stalviršį be sujungimo žymių, taip pat be matomų siūlių priklijuos spintelės šoną ar bortelį nuo vandens purslų. Toks gaminys bus vientisas, be sudūrimų, kuriuose nesikaups vanduo ir nešvarumai. Akrilinis akmuo ypač tinka lenktų formų registratūroms ir meniškiems baldams bei neįprastiems viešųjų erdvių projektams.

 

Jei galvojate apie virtuvės stalviršį ar salą, puikiai atrodys ir ilgai tarnaus kvarcinio akmens paviršiai, pav. Silestone. Skandinavijoje jie populiarūs jau ne vienerius metus, ten jokia medžiaga virtuvėje nelenkia kvarcinio akmens. Gražiai atrodo ir kvarcinio akmens svetainės stalas, baldų paviršiai, palangės, komodos, barai ir kitos plokštumos. Panašių praktinių ir estetinių savybių turi keraminiai stalviršiai, pav. Laminam. Iš lengvos ir plonos 6 mm storio keramikos gaminamos baldų durelės, šonai, fasadai.

 

Jei ant stalviršio ketinate kapoti mėsą ar įrengti grilį, tuomet jums prireiks presuoto akmens, pav. Neolith ar Dekton. Ploni presuoto akmens lakštai puikiai tiks apdailinti židiniams (akrilinis ir kvarcinis akmuo tam netinka). Presuotą akmenį galima naudoti intensyvaus judėjimo zonose laiptams, grindims, sienoms. Kadangi ši medžiaga neįgeria skysčių ir atspari UV spinduliams, ji tinka fasadams, jos nereikia impregnuoti, kad ir kur gaminys stovėtų. Smūgiai, šaltis ir net apledėjimas presuotam akmeniui nebaisus. O ką jau kalbėti apie presuoto akmens plokštėmis dengtus baldus – vizualiai tokia erdvė atrodys tikra modernumo viršūnė. 

 

Vidutinės kainos prasme dirbtinio akmens medžiagos nuo pigiausių iki brangiausių išsirikiuoja maždaug taip: akrilinis - keraminis - kvarcinis - presuotas. Kiekviena medžiaga turi atskiras kainų kategorijas, kurios priklauso nuo pasirinkto rašto ir dizaino. Skirtingų gamintojų kainų spektras irgi skiriasi. Gali būti, kad gaminys iš prabrangiausios akrilinio akmens kategorijos kainuos brangiau nei toks pat gaminys iš pigiausios kvarcinio akmens kategorijos ir panašiai.


Dirbtinio akmens palyginimai

 

Dirbtinio akmens rūšys tarpusavyje skiriasi savo sudėtimi, savybėmis, priežiūros poreikiu, panaudojimo galimybėmis. Čia rasite išsamius pagrindinių dirbtinio akmens medžiagų palyginimus - kuo skiriasi dirbtinio akmens rūšys vienos nuo kitų


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt