7 Veiksniai, lemiantys akmens stalviršio kainą

 

Dirbtinio akmens stalviršių kainos gali labai skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių. Štai pagrindiniai veiksniai, lemiantys galutinę stalviršio kainą.

 

1. Medžiaga

Stalviršis gali būti gaminamas iš skirtingų dirbtinio akmens medžiagų, kurių kainos skiriasi. Kai kurios dirbtinio akmens rūšys yra brangesnės už kitas. Vidutinės kainos prasme dirbtinio akmens medžiagos nuo pigiausių iki brangiausių išsirikiuoja maždaug taip: akrilinis - keraminis - kvarcinis - presuotas.

 

2. Spalva ir tekstūra

Skirtingų spalvų ir raštų dirbtinio akmens medžiagos kainuoja nevienodai, nors jų sudėtis gali būti tokia pati. Specialūs efektai, išskirtiniai raštai, gyslos arba įvairūs kiti dizaino elementai dažniausiai padidina plokštės kainą. Kiekvienos rūšies dirbtinis akmuo turi atskiras kainų kategorijas, į kurias plokštės skirstomos priklausomai nuo jų rašto ir dizaino. Paprastai raštuotos medžiagos yra brangesnės, vienspalvės - pigesnės (būna išimčių). Naujausios spalvos ir dizainai taip pat dažnai būna brangesni už senesnius.

 

3. stalviršio storis ir dydis

Stalviršio storis ir dydis taip pat įtakoja kainą. Stambūs, storesni dirbtinio akmens stalviršiai dažniausiai yra brangesni nei mažesni ir plonesni variantai. Standartiniai dirbtinio akmens plokščių storiai yra 12 mm ir 20 mm, natūralaus akmens plokščių standartiniai storiai yra 20 mm, 30 mm ir 40 mm.

 

4. medžiagos Gamintojas ir prekės ženklas

Skirtingi dirbtinio akmens plokščių gamintojai turi skirtingas kainų politikas, todėl tos pačios sudėties dirbtinio akmens plokščių kainos skiriasi. Labiau žinomų ar prestižinių prekės ženklų kainos dažniausiai yra aukštesnės. Medžiaga gali būti ta pati, pvz. kvarcinis akmuo, tačiau vieno gamintojo kvarcinio akmens plokštės yra brangesnės nei kito gamintojo kvarcinio akmens plokštės. Paprastai skirtingų gamintojų plokščių spalvos ir raštai daugiau ar mažiau skiriasi, tačiau galima rasti ir labai panašių variantų.

 

5. Gamybos kaštai

Skaičiuojant stalviršio gamybos kaštus atsižvelgiama į išpjovas, briaunų apdirbimą, meistų darbo sudėtingumą ir sugaištą laiką. Kuo daugiau išpjovų (plautuvės anga, čiaupo anga, kaitlentės anga ir kt.) tuo stalviršio gamybos kaina aukštesnė. Kuo stalviršio briauna sudėtingesnė, tuo jos frezavimo kaina yra aukštesnė. Ir atvirkščiai - standartinių briaunų pasirinkimas pernelyg neiškelia stalviršio gamybos kaštų, nes paprasti frezavimo būdai pigesni. Stalviršis su vingiuotomis nestandartinėmis briaunomis kainuos brangiau, nes prie jo reikia sugaišti daugiau laiko ir įdėti daugiau darbo. Skirtingų akmens rūšių apdirbimo kaina taip pat skiriasi. Pvz. pagaminti stalviršį iš kvarcinio akmens kainuos pigiau negu lygiai tokį patį stalviršį iš presuoto akmens.

 

6. matavimo ir montavimo darbai

Stalviršio matavimo ir montavimo darbai taip pat įskaičiuojami į bendrą stalviršio kainą. Kai kliento namuose ar kitame objekte jau pastatyti baldai, ant kurių bus dedamas stalviršis, atliekami tikslūs matavimo darbai. Pagal šiuos tikslius matavimus gaminamas stalviršis, kuris vežamas į objektą montuoti. Skaičiuojant darbų kainą atsižvelgiama į montavimo sudėtingumą ir meistrų sugaištą laiką montuojant stalviršį objekte. 

 

7. Transportavimas

Skaičiuojant galutinę stalviršio kainą įtraukiamos ir transportavimo išlaidos. Jei objektas, kuriame bus montuojamas stalviršis, yra tame pačiame mieste, netoli nuo gamybos vietos, transportavimo kaštai bus mažesni. Jei objektas nutolęs kelių dešimčių ar šimtų kilometrų atstumu nuo akmens apdirbėjo cecho, transportavimo kaštai gali ženkliai išaugti.

 

Pasirinkite optimaliausią variantą

Kadangi dirbtinio akmens gamintojai savo plokštes skirsto į kelias kainų kategorijas pagal išvaizdą, tai to paties gamintojo skirtingos išvaizdos plokščių kaina gali labai skirtis, nors sudėtis yra ta pati. Gali būti, kad pradžioje minėtas bendras dirbtinio akmens medžiagų kainų suskirstymas nuo pigiausios iki brangiausios (akrilinis - keraminis - kvarcinis - presuotas) neatitiks skaičiuojamo konkretaus atvejo. Pavyzdžui, stalviršis iš prabrangiausios akrilinio akmens kategorijos plokštės gali kainuoti brangiau negu tokio paties dizaino stalviršis iš pigiausios kvarcinio akmens kategorijos plokštės ir panašiai. Todėl siekdami optimaliausio varianto pirmiausia išsirinkite jums labiausiai patinkančią dirbtinio akmens rūšį, o tada norėdami sutaupyti rinkitės pigesnes spalvas.


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt