akmens stalviršis paseno? Galima jį atnaujinTi!

 

Natūralaus akmens stalviršiai, palangės, laiptai namuose ar biuruose - puikus pasirinkimas. Tačiau aktyviai dėvimi akmens paviršiai, tokie kaip marmurinės grindys verslo centruose ar granito laiptai įstaigose po kelerių metų jau gali atrodyti pasenę, apsitrynę. Ilgainiui išvaizdą praranda ir ne taip intensyviai mindomos natūralaus akmens grindys, stalviršiai bei kiti akmens baldai namuose. Stipriai nusidėvėjęs akmuo nebeblizga, atsiranda dėmių, intensyvaus judėjimo zonose šviesus akmuo pastebimai pakeičia spalvą. Ką daryti?

 

Kvieskite Akmens priežiūros specialistus

Jums padėti gali akmens atnaujinimo profesionalai. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įsikūrę specialistai pagelbės visoje Lietuvoje. Dažniausiai profesionaliai atnaujinami marmuro ir granito paviršiai, nes jų namuose ir verslo įstaigose pasitaiko daugiausia. Taip pat galima atnaujinti ir travertiną, kvarcitą, oniksą bei kitus rečiau interjeruose naudojamus natūralius akmenis. Čia išvardinti keturi akmens atnaujinimo būdai. Pasikonsultavę su specialistais sužinosite, kokių žingsnių verta imtis.

 

Prieš kviesdami profesionalų pagalbą tikriausiai norėsite sužinoti, kaip vyksta akmens atnaujinimo darbai ir kas konkrečiai nutiks jūsų patalpose esantiems paviršiams. Šlifuojant akmenį specialia įranga pašalinami subraižymai ir neišplaunamos dėmės, poliruojant akmeniui grąžinamas ankstesnis blizgesys. Kristalizuojant akmens paviršių jis sutvirtinamas, išryškėja spalvos. Impregnuoti akmens stalviršiai ir grindys tampa atsparūs cheminių priemonių ir vandens poveikiui. Žemiau visi akmens atnaujinimo darbai aprašyti detaliau. 

 

Akmens giluminis valymas

Nepoliruoti marmuro ar granito paviršiai laikui bėgant laikui prikaupia purvo, kuris įsigeria į gilesnius akmens sluoksnius. Įsigėrusio purvo iš akmens neįmanoma pašalinti plaunant grindis ar stalviršį įprastu būdu. Atnaujinti tokį paviršių galima tik giluminio valymo metodu. Jis atliekamas rotacinėmis plovimo-šveitimo mašinomis, naudojant aukšto slėgio vandens srovę ir giluminio valymo priemones.

 

Atlikus akmens giluminį valymą, švarų granito ar marmuro paviršių galima poliruoti, kristalizuoti, impregnuoti. Toliau aprašyti akmens atnaujinimo žingsniai suteikia paviršiams įvairiapusę apsaugą. Derinant šiuos žingsnius antram gyvenimui prikeliami akmeniniai stalviršiai, palangės, sienos, grindys, laiptai, terasos. 

 

Akmens šlifavimas ir poliravimas

Šlifavimo ir poliravimo dažniausiai imamasi, kai akmeniniai stalviršiai, grindys bei laiptai nusitrina ir subraižo. O jei atsiranda ir neišvalomų dėmių, tai jau rimtas ženklas, kad reikia kviesti greitąją pagalbą. Derinant akmens giluminį valymą su šlifavimu ir poliravimu, praradusius išvaizdą akmeninius paviršius galima atnaujinti neatpažįstamai.

 

Šlifuodami akmeninius paviršius specialiais įrengimais, specialistai juos išlygins, pašalindami plonytį viršutinį sluoksnį. Kartu su tuo mikroskopiniu sluoksniu iš grindų bei stalviršių išnyks ir cheminėmis priemonėmis neišvalomos dėmės.

 

Poliruodami akmenines grindis ir laiptus meistrai sugrąžins jiems ankstesnį blizgesį. Paviršiai taip pat bus „užgeležinti". Tai reiškia - sutankės, taps atsparesni trinčiai, braižymui ir lengvai atstums purvą bei skysčius.

 

Poliravimas yra paprastesnis ir pigesnis būdas atnaujinti akmenį nei kristalizavimas, tačiau paviršiai neįgyja tokios apsaugos kaip juos kristalizuojant. Kai kuriais atvejais, akmens poliravimą galima derinti su kristalizavimu. 

 

Akmens kristalizavimas

Poliruotas marmuras ilgainiui praranda blizgesį, stalviršiuose ir grindyse atsiranda smulkių įbrėžimų bei dėmių. Šis akmuo ne tik lengvai braižosi, bet ir yra jautrus maiste bei valymo priemonėse esančioms rūgštims. Gera žinia ta, kad seno marmuro išvaizdą galima atšviežinti, o savybes - patobulinti jį kristalizuojant. 

 

Kristalizavimo metu marmurą veikia tam tikros cheminės medžiagos ir stipri trintis. Dėl šių veiksnių bei išsiskiriančios šilumos marmuras keičia savo cheminę sudėtį ir savybes. Jo paviršius sutankinams ir sutvirtinamas, todėl pasidaro atsparus išoriniam cheminiam ir mechaniniam poveikiui. Kristalizuotas marmuro paviršius - tai ne papildomas apsaugos sluoksnis, kurį būtų galima pašalinti stipriais valikliais. Kristalizuojant išlydytas viršutinis marmuro sluoksnis suformuoja tvirtesnį ir tankesnį paties akmens paviršių. 

 

Kristalizavimas suteikia marmuriniams paviršiams tvirtumo ir blizgesio, sumažina slydimą. Sutvirtėjęs viršutinis sluoksnis apsaugo stalviršius ir grindis nuo įbrėžimų, palengvina valymą ir priežiūrą. Kristalizuotų paviršių nebereikia saugoti nuo trinties, jie atstumia skysčius. Kadangi skysčiams sunkiau įsiskverbti į kristalizuotus paviršius, stalviršiuose atsiranda mažiau dėmių. Kristalizuotas grindis taip pat lengviau prižiūrėti, nes purvas lengvai nusiplauna ir neįsiskverbia į gilesnius sluoksnius.

 

Kaip vyksta marmuro kristalizavimas? Proceso metu švariai nuvalytas akmens paviršius apdirbamas specialia rotacine mašina, naudojant skystas arba miltelių pavidalo chemines priemones. Specialūs padai, veikiami mašinos svorio ir trinties jėgos, sukuria šilumą. Dėl išskiriamos šilumos ir akmens paviršiaus sąlyčio su cheminėmis medžiagomis vyksta kristalizavimo reakcija. Viršutinis marmuro sluoksnis išsilydo, sutankėja, tampa kietesnis ir blizgesnis. Dėl savo cheminės sudėties skirtumų ne visos marmuro rūšys kristalizuojasi. Norint gauti maksimalų kristalizavimo rezultatą, reikia tinkamai derinti skirtingas kristalizavimo priemones ir metodus su skirtingomis marmuro rūšimis. 

 

Šis akmens atnaujinimo būdas tinka ne tik marmurui - praradę blizgesį granitiniai bei kiti akmens paviršiai taip pat kristalizuojami. Tankus, sunkus, atsparus cheminiams teršalams ir šalčiui granitas puikiai tinka grindims, sienoms, židiniams, palangėms, stalviršiams, laiptams ir kolonoms. Nors granito nebūtina papildomai apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų ir rūgščių, tai dar nereiškia, kad jo nereikia prižiūrėti. Naujausios technologijos leidžia atlikti ir granito kristalizavimą, bet dėl didesnio granito kietumo šis procesas sudėtingesnis. Kadangi akmens kristalizavimui atlikti reikia specialių žinių, priemonių, įrangos ir įgūdžių, šį darbą atlieka tik specialistai. 

 

Akmens Impregnavimas

Marmuro, granito, travertino bei kitus natūralaus akmens stalviršius, grindis ar laiptus reikia periodiškai impregnuoti. Tai reiškia, prisotinti juos tam tikro skysčio, kuris įsigeria į akmenį, pripildo akmens poras ir jose pasilieka. Užsandarintos akmens poros tampa nebeimlios kitiems skysčiams ir purvui, nes jose jau "uždarytas" impregnantas. Impregnuojami tik išvalyti ir sausi akmens paviršiai.

 

Skirtingo efekto impregnantai apsaugo akmens stalviršius, grindis ir laiptus nuo skysčių pėdsakų bei cheminių ir riebalinių dėmių. Akmens paviršius galima impregnuoti bespalvėmis priemonėmis, nekeičiančiomis akmens paviršiaus išvaizdos arba suteikiančiomis šlapio efekto išvaizdą. Šlapio efekto impregnantai išryškina akmens raštą ir pasodrina spalvą. Impregnuotus paviršius lengviau prižiūrėti, jie atstumia skysčius ir purvą.

 

 

Švaros specialistai akmens paviršių atnaujinimą atlieka jau ne vienerius metus. Įmonė dirba pažangiausia pasaulyje Klindex akmens šlifavimo ir poliravimo įranga, naudoja naujausias akmens atnaujinimo technologijas ir medžiagas. Darbai vykdomi be dulkių, o atnaujintais paviršiais galima naudotis iš karto. Patalpų nereikia uždaryti ilgesniam nei kelių valandų laikotarpiui. Daugiau informacijos apie akmens atnaujinimo darbus rasite įmonės internetiniame puslapyje. 

Švaros specialistų kontaktai:

Tel. nr.  +370 657 94363 

info@valymasvisiems.lt

 

Apie tai, kokios kasdienės priežiūros reikia natūralaus akmens paviršiams skaitykite Kaip prižiūrėti natūralaus akmens stalviršius ir baldus.


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt