Seminaras apie akmens medžiagas Vilniaus dizaino kolegijoje

 

Kovo pabaigoje Baltic Stone konsultantai surengė seminarą Vilniaus dizaino kolegijoje būsimiems interjero dizaineriams ir architektams. Beveik dvi valandas su pirmo ir antro kurso studentais kalbėjomės apie natūralius akmenis ir dirbtinio akmens rūšis, pristatėme žinomiausius medžiagų gamintojus ir brendus. Seminaro metu studentai sužinojo apie keturias dirbtinio akmens rūšis - akrilinį, kvarcinį, keraminį ir presuotą.

 

Vilniaus dizaino kolegijos studentai klausosi seminaro apie akmens medžiagas

 

Studentai susidomėję klausėsi apie modernias aukštųjų technologijų pagalba pagamintas apdailos medžiagas ir jų pritaikymo galimybes. Tokie paviršiai - ne tik gražūs, bet ir praktiški klientams. Šiuo metu studentai mokosi apie virtuvių projektavimą ir stalviršiams naudojamas medžiagas, todėl kalba sukosi daugiausia virtuvės stalviršių tema. O šioje nišoje tikrai yra ką pasiūlyti. Pirmosios klausytojų eilės stalai buvo nukrauti dirbtinio akmens pavyzdžiais, kurių kiekvienas laukė savo eilės būti apžiūrėtas.

 

Vilniaus dizaino kolegijos studentai seminare apie akmens medžiagas

 

Pirmiausia per rankas nukeliavo į dėžutes sudėlioti akrilinio akmens pavyzdžių rinkiniai. Ši medžiaga dar vadinama lietu akmeniu. Dauguma studentų pirmą kartą išgirdo apie Staron ir Meganite akrilinio akmens brendus ir juos išvydo gyvai. Tokios dėžės su pavyzdžiais rodomos ir būsimiems užsakovams, kurie renkasi iš jų norimą spalvą savo stalviršiui. Keli klausytojai jau buvo susipažinę su Corian akrilinio akmens stalviršiais, bet seminaro metu turėjo progą išvysti ir pačiupinėti analogiškus kitų gamintojų produktus. Lietuvoje šiuo metu populiarūs visi trys pristatyti akrilinio akmens brendai.

 

BS atstovai surengė seminarą apie akmenis Vilniaus dizaino kolegijos studentams

 

Ties akriliniu akmenu užtrukome ilgiausiai, nes ši medžiaga unikali ir skiriasi nuo kitų dirbtinio akmens rūšių. Kadangi lietas akmuo aukštoje temperatūroje tampa lankstus, iš jo galima suformuoti bet kokių formų plautuves ir nestandartinius paviršius. Lieta plautuvė integruojama į stalviršį be jokių matomų siūlių. Toks baldas būna vientisas ir ypač patogus virtuvėje, kur pasitaiko daug trupinių, maisto likučių, skysčių. Akrilinio akmens stalviršyje tarp jo detalių nelieka tarpų, kur galėtų kauptis nešvarumai. Lietas akmuo yra higieniškas ir turi reikiamus sertifikatus, jį galima naudoti restoranuose, gydymo įstaigose, viešbučiuose.

 

Seminaro dalyviai susipažįsta su presuotu akmeniu

 

Lieto akmens pavyzdžiams apsukus ratą, atėjo eilė ir dirbtinio kvarco stalviršiams, kurie ypač populiarūs Skandinavijoje. Ši medžiaga savo tekstūra ir sudėtimi labai artima natūraliam akmeniui, bet yra kietesnė ir mažiau trapi, o jos spalvų paletė beveik beribė. Tokie pavyzdžiai - Silestone ir Radianz kvarcinis akmuo, gaminamas iš kvarco dulkių. Studentai sužinojo ir apie natūralius akmenis bei visokių tipų dirbtines akmens medžiagas pjaustančius bei stalviršius gaminančius Lietuvos akmens apdirbėjus, kuriuos lengvai surasti interaktyviame Lietuvos akmens apdirbėjų žemėlapyje.

 

Radianz ir Meganite spalvų paletės

 

Keramika - taip pat puiki medžiaga virtuvės stalviršiams, todėl daug susidomėjimo sulaukė ir per rankas nukeliavęs Level keramikos pavyzdžių rinkinys. Po jo pristatyta ir pati kiečiausia stalviršių medžiaga - presuotas akmuo Neolith ir Dekton. Šios medžiagos pavyzdžiai ilgiausiai užsilaikė studentų rankose. Šią unikalią medžiagą gamina vos kelios kompanijos, nes tai ne taip lengva - reikia technologijų, sukuriančių ekstremalų karštį ir ekstremalų slėgį, koks yra žemės gelmėse. Rezultatas - ypač kieta ir aplinkos poveikiui atspari natūrali medžiaga, ant kurios galima statyti karštus puodus ir pjaustyti daržoves jai nepakenkiant.

 


Meganite solid surface logo
Gforma lietas akmuo logo
Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo
Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt