2024 metų akmens stalviršių spalvos ir dizainai

Dirbtinio akmens stalviršiai išsiskiria puikia išvaizda, ilgaamžiškumu ir lengva priežiūra. Be lieto akmens ir dirbtinio kvarco populiarėja kitos medžiagos - plačiaformatė keramika, porcelianas ir presuotas akmuo, dar vadinamas ultra kompaktiniu akmeniu arba dirbtiniu granitu. Projektuojant virtuves 2024 m. daugiausia dėmesio skiriama praktiškumui ir funkcionalumui, todėl dirbtinis akmuo jose beveik nepakeičiamas.

 

grįžta šiluma

Po kelerius metus trukusios baltų ir šaltų stalviršių mados į virtuvę sugrįžta šilti, žemės spalvų tonai. Vietoje stalviršių, kurių bendras fonas buvo baltas ir šaltas, vėl matome kreminių, rusvų ir net kaštoninių rudų atspalvių paviršių. Šiais metais madingas modernus, lengvas ir organiškas stilius, kuriame vyrauja natūralių akmenų įkvėpti raštai, paprastos linijos ir daugiau spalvų. Neprašausite pro šalį pasirinkę stalviršio dizainą, pabrėžiantį santūrią eleganciją ir kuklų grožį.

 

Ryškios Gyslos

Gamtos sukurtas menas - viena ryškiausių 2024 m. interjero dizaino tendencijų. Šiais metais dominuoja išraiškingi akmeniniai stalviršiai su smulkiomis ir stambiomis gyslomis. Baltos, pilkos ir juodos marmuro gyslos, kurios pastaraisiais metais beveik neturėjo konkurencijos prabangiose virtuvėse ir svetainėse, pamažu užleidžia vietą rudoms, žalioms, melsvoms, rausvoms gysloms. Didelis akmeninis stalviršis su jį vagojančiomis gyslomis kuria griežtą virtuvės charakterį ir suteikia jai gilumo. Atsidūręs virtuvėje ar svetainėje, akmuo natūraliai tampa visos erdvės akcentu, nustelbdamas kitas dizaino detales.

 

Metalo potėpiai

Šiais metais populiarėja dirbtinio akmens stalviršiai su metalo spalvų intarpais, saikingai įkomponuotomis metalinėmis gyslomis ir netikėtais užslėptais metalo spalvų šėšėliais. Šie akcentai išryškėja tik žiūrint į stalviršį tam tikru kampu, o pakeitus padėtį vėl prapuola. Stalviršis dėl to atrodo tarsi su metalo pamušalu. Pagalvokite apie vario, žalvario, sidabro, plieno spalvą - galbūt jūsų virtuvei trūksta kaip tik šio elemento. Metaliniai stalviršio akcentai draugauja su žalvarinėmis ar sidabrinėmis spintelių rankenėlėmis, maišytuvais bei kitomis blizgiomis detalėmis.

 

Žalias, melsvas, rausvas

Greta šiltų tonų ir metalo atspalvių, šiais metais virtuvėse įsitvirtina žalia ir mėlyna spalvos. Ši tendencija atsispindi ir dirbtinio akmens paviršiuose. Į virtuves besiveržiančios žalios spintelės reikalauja jas papildančios spalvų gamos horizontaliose virtuvės plokštumose. Tą patį galima pasakyti ir apie melsvų tonų stalviršius, atsirandančius virtuvėse su mėlynais baldais. Drąsus, sodrus ir gyvybingas stalviršio variantas - stilingas būdas suteikti virtuvei daugiau dinamikos. Žali ir mėlyni stalviršiai - tikrai ryškus ir unikalus pasirinkimas. O kur dar rausva, kurią taip myli britai! Nors lietuviškose virtuvėse rožinių stalviršių pamatysi ypač retai, pasaulio virtuvėse šiais metais rausva vejasi žalią ir mėlyną. 

 

tamsėjantys tonai

Tamsesnių spalvų stalviršiai puikiai pabrėžia varinius, žalvarinius, sidabro ir aukso spalvos akcentus, todėl virtuvėje tamsesnio stalviršio dėka lengvai sukuriama prabangi ir rafinuota atmosfera. Baltus paviršius išstumiantys tamsesni stalviršiai yra ir praktiškesni, nes geriau maskuoja dulkes, dėmes, trupinius ir nešvarumus. Be to, tamsūs stalviršių tonai suteikia virtuvėms gilumo ir prabangos.

 

Minimalizmas

Virtuvėse jau kurį laiką vyrauja minimalizmas. Švarios linijos, neutralios spalvos, mažai detalių ir neperkrautos erdvės kuria elegantišką ir modernią virtuvę. Daugiausia dėmesio tenka funkcionalumui. Minimalistinėse virtuvėse vis dažniau galima išvysti aptakių spintelių, atvirų lentynų ir smulkias spintelių rankenėles. Virtuvės linijas dar labiau sušvelnina lenkti stalviršiai ir ovalios salos -  dėl jų virtuvė atrodo laisvesnė ir šiuolaikiškesnė. Minimalizmo virtuvėje pagrindinis tikslas – sukurti tvarkingą ir funkcionalią erdvę, kurią būtų lengva prižiūrėti. 

 

Plonos briaunos

Šiais metais dar labiau išpopuliarėjo plonos ir lygios stalviršių briaunos. Jos dažniausiai paliekamos stalviršio plokštės storio - 12 mm arba 20 mm, o statūs kraštai šiek tiek sušvelninami, kad nebūtų aštrūs. Rafinuoti ir elegantiški plonabriauniai stalviršiai ženkliai prisideda prie virtuvės minimalistino stiliaus ir puikiai dera mažose erdvėse - dėl jų erdvės atrodo didesnės, atviresnės ir mažiau užgriozdintos. Stalviršis su plonomis briaunomis virtuvės neužgožia, o ją grakščiai papildo. Šiuolaikiniam, moderniam dizainui svarbi elegancijos ir efektyvumo dermė, ir jokių perteklinių detalių. Plonos ir lygios stalviršio briaunos įkūnija šiuolaikinę prabangą, įrodydamos, kad mažiau yra daugiau.

 

Integruota kriauklė

Integruota kriauklė - elegantiškas formos ir funkcijos derinys. Vientisą stalviršį valyti ir prižiūrėti daug lengviau nei sukonstruotą iš kelių detalių. Kam gi patinka šveisti tarpelį tarp kriauklės ir stalviršio? Kriauklę įmontavus į stalviršio paviršių, nelieka jokių nepatogumų. O jei stalviršį gaminate iš lieto akrilinio akmens, tai nelieka net ir jokių matomų jungimo žymių. Integruotų kriauklių populiarumą lemia ir tai, kad dėl vientiso dizaino mažos erdvės atrodo didesnės ir atviresnės. Aptaku, glotnu ir elegantiška! 

 

Nuleidžiamas šonas

Gražu, kai stalviršis tarsi užlenkiamas per kraštą ir jo šonas nuleidžiamas žęmyn iki grindų. Toks stalviršių užbaigimo būdas vadinamas krioklio kraštu, nes stalviršis, nutįsdamas nuo viršaus žemyn vientisu dizainu, primena krioklį. Krioklys ženkliai prisideda prie minimalistinės virtuvės išvaizdos sukūrimo, funkcinį stalviršio paviršių paversdamas skulptūra. Nors toks dizainas - tai dviguba galimybė virtuvėje vizualiai pabrėžti akmeninio stalviršio raštą, bet tai nėra tik parodomasis elementas. Krioklio kraštų praktinė nauda - jie apsaugo spinteles nuo įbrėžimų ir smūgių. Didėjantis krioklio briaunos stalviršių populiarumas rodo perėjimą prie dramatiškesnių, išraiškingesnių dizaino sprendimų namuose. Tai tendencija tiems, kurie savo virtuvę suvokia ne tik kaip gyvenamąją, bet ir kaip saviraiškos bei meno erdvę.

 

Skirtingų medžiagų deriniai

Šiais metais populiarėja tendencija, kai unikali virtuvė kuriama derinant kelias skirtingas stalviršių medžiagas.  Akmeninė sala jungiama su funkcionaliomis medinėmis detalėmis, pagrindinio virtuvės stalviršio medžiaga derinama su kitos medžiagos salos stalviršiu, arba natūralaus akmens stalviršis pereina į medinį valgomojo stalą. Tai dažniausiai pasitaikantys virtuvės dizaino variantai. Įsivaizduokite virtuvės salą, kurioje elegantiškas kvarcas dera su kaimišku medžiu. Medinė stalviršio dalis gali tarnauti kaip įmontuota pjaustymo lenta, o akmeninė - kaip karštų puodų ir keptuvių laikiklis. Medinė stalviršio dalis neretai paliekama mobili, kad ją būtų lengva perkelti į kitą vietą, o nusidėvėjus - pakeisti nauja. Derinant medžiagas virtuvėse atsiranda didesnės salos su daugiau sėdimųjų vietų, taip pat - darbui pritaikytos stalviršių dalys. 

 

Tvarios Medžiagos su mažu silicio kiekiu

Šiais metais daug dėmesio skiriama natūralioms ir tvarioms medžiagoms. Svarbi dirbtinio akmens gamintojų tema - silicio dioksido mažinimo būdai ir naujausios plokščių kolekcijos su minimaliu įmanomu silicio kiekiu. Silicio dioksidas yra kvarco sudėtinis mineralas. Jei akmens apdirbėjai, pjaustydami stalviršius, nenaudoja apsaugos priemonių, kvėpuodami kvarco dulkėmis gali patirti sveikatos problemų. Dėvint kaukę ir pjaustant kvarco plokštes su vandeniu galima sumažinti kvarco dulkių poveikį, tačiau kuo silicio medžiagoje mažiau, tuo geriau. Ši problema aktuali tik akmens apdirbėjams, tiesiogiai dalyvaujantiems stalviršių gamybos procese. Galutiniam stalviršio naudotojui jame esantis silicio dioksidas jokio poveikio neturi, nes į apliką kvarco dulkės savaime nepasiskleidžia. Besirūpindamos darbuotojų gerove, įmonės greitai pereina prie technologijų, kurios leidžia plokštėse smarkiai sumažinti silicio dioksido kiekį. Populiarėja ir porcelianiniai stalviršiai, kuriuose natūraliai nėra silicio dioksido. 

 

stalviršyje integruoti prietaisai

Į dirbtinio akmens stalviršius lengvai integruojami elektroniniai ir kitokie prietaisai. Stalviršyje galima įmontuoti belaidžius telefonų pakrovėjus, namų valdymo pultus, net kaitlentę galima įmontuoti taip, kad jos visai nesimatytų po plonu stalviršio sluoksniu. Karščiui atsparūs paviršiai atveria naujas dizaino galimybes. Dirbtinio akmens stalviršį išfrezavusi pakankamai plonai, jame galima integruoti dujinės viryklės degiklius. Viskas, ką matysite paviršiuje - tai tik patys degikliai virš stalviršio plokštumos. Porcelianinį stalviršį galima išfrezuoti taip, kad plonas jo paviršiaus sluoksnis visiškai uždengtų indukcinę kaitlentę ir sukurtų nematomą kepimo paviršių, kuris įkaista tik kartu su indukcijai tinkamais indais. Tiesa, tokiems nematomiems projektams įgyvendinti reikia ne tik meistriškumo, bet ir tam skirtų kaitlenčių.

 


Arsenalas logo
Avant logo
Staron logo




Informacija šioje svetainėje skirta asmeniniam klientų naudojimui. Čia pateiktus aprašymus, straipsnius ir nuotraukas draudžiama naudoti ar platinti kitose svetainėse, žiniasklaidos priemonėse, skelbimuose ar kitur komerciniais ir nekomerciniais tikslais be Balticstone raštiško sutikimo. 

Balticstone +370 609 98011

info@balticstone.lt